Štěrkopísková jezera, která tvoří charakteristickou kulisu Ostrožské Nové Vsi, prošla v posledních letech významnými změnami díky úsilí majitelů pozemků a rekreačních zařízení. Z původního kouzla "Slováckého moře" se stal ještě půvabnější ráj pro rekreanty. V letních měsících se tato jezera mění v oblíbené útočiště pro tisíce návštěvníků, kteří touží po okamžicích odpočinku a zábavy.

Zdroj: Youtube

Tajemství přírodního filtru

Přírodní koupaliště Albatros o rozloze 4,6 hektaru je umístěno v samém srdci moravského Slovácka. Co však dělá toto místo opravdu výjimečným, je permanentně křišťálově čistá voda, kterou poskytuje. A jak to, že voda zůstává tak průzračná? Tento zázrak je dílem samotné přírody, neboť jezero spočívá na unikátním přírodním podkladu, jenž funguje jako přirozený filtr. Kvalita vody je navíc pečlivě monitorována, aby se udržovala na vysoké úrovni.

Zábava na pláži pro nejmenší

Albatros zdaleka není jen obyčejným koupalištěm. Je to skutečný ráj pro rodiny s dětmi, kteří ocení písčitou pláž pozvolna sestupující do křišťálově čisté vody. Navíc zde na malé návštěvníky čeká pirátská loď obklopená klouzačkami a prolézačkami, což zajišťuje, že nikdy nebudou mít čas na nudu. Hlavními hrdiny jsou však samozřejmě písek a voda, které představují nejlepší kamarády pro stavění hradů a tvorbu neuvěřitelných vodních děl.

Moderní komfort uprostřed přírody

Navíc, pokud jde o pohodlí a zábavu, koupaliště nedělá kompromisy. Návštěvníci mají možnost bezplatného připojení k WiFi, zapůjčení lehátek, badmintonového vybavení, loděk a šlapadel. Sportovní nadšenci také nejsou opomenuti – k dispozici je volejbalové hřiště a travnaté plochy pro fotbal. Moderní sprchy a nová toaleta zajišťují komfort pro všechny návštěvníky. Pro milovníky rybaření je zde k dispozici povolenka, takže si mohou vychutnat chvíle na břehu jezera s rybářským prutem v ruce.

Večerní magie u vody

Po náročném dni vás jistě potěší možnost osvěžit se v jedné ze dvou hospod, u stánku se zmrzlinou nebo u grilu, který šíří po okolí lákavou vůni. A pokud nechcete ukončit radovánky brzy večer, můžete se ubytovat přímo v areálu koupaliště v moderních bungalovech. Tato jednoduchá, ale pohodlná ubytování vám umožní prodloužit okamžiky u vody až do večerních hodin.

Ostrožská Nová Ves se tak zařazuje mezi nejžádanější destinace pro letní rekreaci v moravském regionu. Přírodní krásy spojené s moderním komfortem a pozorností k detailu tvoří ideální kombinaci pro každého, kdo hledá místo k odpočinku a zábavě. Ostrožská Nová Ves vás zve, abyste objevili svůj vlastní kousek ráje uprostřed Slovácka. Dopřejte si zde nezapomenutelné okamžiky a vezměte si s sebou kouzlo tohoto místa.

Zdroje: overenorodici.cz, regiony24.cz, kudyznudy.cz