Kolos španělského námořnictva

Na počátku dvacátého století, v éře námořních kolosů a transatlantických výletů, je jeden příběh často opomenut, přestože jeho tajemství a drama mohou konkurovat samotnému Titaniku. Týká se lodi přezdívané "španělský Titanic", její skutečné jméno je Príncipe de Asturias. A na jejím vraku se možná skrývá hromada zlata.

Luxus a kapacita lodi

Tato nádherná loď byla klenotem španělského námořnictva na počátku století. Byla vyrobena pomocí nejnovějších technologií, byla překrásně zdobená a měla kapacitu skoro 1 900 cestujících. I když tato loď nebyla tak velká jako Titanic, byla stejně impozantní.

Interiér Príncipe de Asturias byl synonymem pro luxus. Cestující mohli očekávat velkolepé jídelní sály vybavené krásnými řezbářskými díly, elegantní salónky s hedvábnými závěsy a ručně malovanými freskami, a dokonce i knihovnu s prvotřídními literárními díly. Na palubě byla také špičková zdravotnická zařízení pro ty, kteří potřebovali lékařskou péči během plavby. Vytříbená kuchyně, rafinované víno a vybraná hudba byly samozřejmostí.

Záhada potopení

Osud plavidla byl však tragický. Během jeho sedmé cesty v roce 1916 narazila loď na útesy u pobřeží Brazílie a rychle se potopila, přičemž zahynulo více než 450 lidí. Tato katastrofa, která byla jedním z nejhorších námořních neštěstí v dějinách Španělska, byla zahalena tajemstvím. Existují záznamy, že vrak této lodi skrývá hromadu zlata.

Zdroj: Youtube

Záznamy z té doby ukazují, že loď přepravovala velké množství cenného nákladu, a to včetně olova, cínu a mědi. Bylo také hlášeno, že na palubě byly bronzové sochy, které měly být darovány argentinské vládě. Ale co je nejzajímavější, je zmínka o zlatě. Príncipe de Asturias přepravovala trezor plný zlata, možná i stovky kilogramů, které mělo být doručeno do Argentiny.

Hledání ztraceného zlata

Nyní, více než sto let po této tragédii, se dobrodruzi a lovci pokladů pokoušejí proniknout k vraku Príncipe de Asturias v naději, že objeví toto ztracené zlato. Avšak potápění na místo katastrofy je extrémně náročné a nebezpečné. Silné proudy, hluboké vody a ostré útesy, které způsobily potopení lodi, představují vážná rizika pro ty, kdo se pokoušejí proniknout k vraku.

Co se skrývá v hlubinách oceánu?

Ačkoli je pravděpodobné, že zlato je stále ukryto někde na palubě vraku Príncipe de Asturias, jeho existenci je těžké potvrdit. Bez definitivních důkazů je tak příběh stále obestřen tajemstvím. Avšak jedno je jisté – pokud bylo toto zlato skutečně na palubě, jeho hodnota by dnes byla astronomická.

Výpravy za hledáním ztraceného pokladu stále pokračují. Príncipe de Asturias, španělský Titanic, možná je ve stínu slavnějšího Titanicu, ale nepřestává být symbolem doby, která zmizela - doby námořních kolosů a transatlantických cest.

Zdroje: fordivers.com, english.elpais.com, labrujulaverde.com