Objevte kouzlo hlavního města bez peněz

Praha, město střední Evropy s bohatou historií, pohádkovým panoramatem a mnoha kouzly, láká každoročně tisíce turistů. Ale tuto nádhernou metropoli lze poznat i bez velkých nákladů. Přinášíme vám seznam atrakcí a míst, která vás v hlavním městě nebudou stát ani korunu. Zažijte Prahu z jiného úhlu pohledu - uvidíte mnoho zajímavého, ale přitom ušetříte nemalé peníze.

Panská zahrada

Zdroj: Youtube

Panská zahrada, která se nachází v Praze 10 v lokalitě Dubeč, je skvostným přírodním útočištěm. Leží v ochranném pásmu Přírodního parku Říčanka a rozkládá se na 408 hektarech. Historicky byla známá jako Panská zahrada, ačkoliv z této doby zůstaly pouze zdi a budova špýcharu. V této nádherné oáze najdete meditační loučku s kameny a vodotečí, která vás zklidní a nabídne relaxaci. Bludiště v parku je zábavné pro celou rodinu, a vy si zde můžete užít krásné procházky a odpočinek od městského shonu. Nezapomeňte navštívit vyhlídku osázenou vinnou révou, kde můžete ochutnat odrůdy Marlen a Madel.

Armádní muzeum

Pro milovníky vojenské historie je Armádní muzeum Žižkov ideálním místem. Nachází se v historických budovách Památníku osvobození na Žižkově a je jedním z největších muzeí vojenské historie v České republice. Muzeum nabízí fascinující expozice, které mapují vojenskou historii českého území od počátků až po současnost. V téměř třech stovkách vitrín najdete více než sedm tisíc historických exponátů, včetně unikátů. Muzeum je navíc vybaveno audiovizuálními prvky, které dělají návštěvu interaktivním zážitkem. Vstup je zdarma.

Valdštejnská zahrada

Pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, Valdštejnská zahrada je tím pravým místem pro vás. Tento zelený ráj se nachází v centru Prahy a je součástí Valdštejnského paláce, dnes sídla Senátu České republiky. Během procházky nádherným barokním parkem si můžete vychutnat kvetoucí záhony, elegantní kašny a původní sochy. Ale to nejlepší na této zahradě je umělá krápníková stěna s grottami, která vás přenese do pohádkového světa. A nezapomeňme na vznešené pávy, kteří svými barevnými ocasy dotvářejí půvab celého místa.

Zookoutek Malá Chuchle

Pokud jste milovníci přírody a zvířat, nemůžete si nechat ujít návštěvu Lesního zookoutku v Malé Chuchli. Tento areál u hájovny v Chuchelském háji nabízí jedinečnou možnost setkat se s českou přírodou a jejími zástupci. Jeleni evropští, divoká prasata, rysi ostrovidi, lišky a výrové velcí jsou jen některé z druhů, které zde můžete pozorovat zblízka. Navíc nové přírůstky jako psíci mývalovití, nutrie říční a norkové američtí dodají vaší návštěvě extra šmrnc. Zookoutek není jen o zvířatech; slouží také jako útočiště pro opuštěná mláďata či raněná zvířata a zázemí pro ekologickou výchovu a lesní pedagogiku.

Galerie Lapidárium

Pokud máte zájem o umění a historii, určitě si udělejte čas na návštěvu Galerie Lapidárium. Tato unikátní výstavní galerie se nachází ve Starém Městě Prahy a je spravována Nadací český barok. V galerii najdete barokní sochy významných mistrů, historická graffiti a současné výstavy výtvarného umění. Nadace se také věnuje záchranným operacím barokních památek v České republice, jejich výzkumu, rekonstrukcím a prezentaci veřejnosti. V galerii najdete barokní sochy významných představitelů tohoto slohu, zajímavé jsou i tajemné "historické graffiti" na stěnách. Aktuálně se zde konají výstavy současného výtvarného umění, které vytvářejí zajímavý kontrast k minulosti.

Pokud plánujete návštěvu Prahy a chcete ušetřit peníze, nezapomeňte navštívit tyto atrakce, které vám poskytnou skvělé zážitky zcela zdarma.

Zdroje: travelking.cz, vylety-zabava.cz, praha-priroda.cz