Vrchol lyžování

Lyžařské středisko Praděd, které se rozkládá na severních svazích Petrových kamenů v ohromující nadmořské výšce 1438 metrů, kraluje jako nejvýše položené lyžařské centrum v České republice. Není divu, že vyvýšená poloha trvale nabízí nejlepší sněhové podmínky v zemi, takže jde o jednu z nejvyhledávanějších destinací pro milovníky lyžování.

Zdroj: Youtube

Harmonie přírody a sportu

Středisko leží v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Jeho činnost, včetně provozu lyžařských vleků, je citlivě sladěna s ohledem na životní prostředí. Tento závazek zajišťuje, že nedotčená krása oblasti bude zachována i pro budoucí generace a zároveň bude poskytovat špičkové zážitky ze zimních sportů.

Alpský ráj pro všechny

Jedním z nejatraktivnějších aspektů Pradědu je jeho inkluzivita pro lyžaře všech úrovní dovedností. Devět skvěle upravených sjezdovek nabízí pestrou škálu zážitků od mírných, ideálních pro začátečníky, přes malé běžecké areály až po náročné závodní tratě. Zejména sjezdovky A a C, certifikované pro závodění, dodávají nabídce střediska konkurenční náboj. Pohodlí jednotného odbavovacího systému v celém areálu Praděd – Ovčárna znamená, že jedna permanentka odemyká nekonečné lyžařské zážitky v rozmanitých terénech.

Běžecké lyžování

Běžecké trasy ve středisku představují kombinaci výzvy a klidu. Mají rozmanitou délku i obtížnost, klikatí se bujnými lesy a stoupají na malebné vrcholy. Například trasa Ovčárna – Praděd nabízí méně náročnou cestu vedoucí k panoramatické rozhledně, zatímco trasa Ovčárna – Petrovy kameny představuje svou délkou a převýšením výzvu pro zkušenější lyžaře. Nejen tyto dvě, ale i ostatní běžecké tratě nabízí jedinečný způsob, jak prozkoumat poklidnou krásu Jeseníků.

Letní nádhera

Praděd nezáří jen v zimě, je celoročním cílem milovníků přírody. V letních měsících se středisko promění v ráj příznivců pěší turistiky a těch, kteří si libují v kráse zalesněné horské krajiny.

Klenotem areálu je 162 metrů vysoká televizní věž zakončená přístupnou rozhlednou s úchvatným výhledem. Návštěvníci se mohou ponořit do nedotčené přírody, prozkoumat nedaleké vodopády, známou rezervaci Velká kotlina a nadýchat se čistého vzduchu v klimatických lázních Karlova Studánka, které se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě.

Praděd – Ovčárna není jen lyžařské středisko, je to celoroční destinace, kde si krásu Jeseníků můžete vychutnat v celé její kráse, ať už je zasypaná sněhem, nebo se vyhřívá na letním slunci.

Zdroje: kudyznudy.cz, ceskehory.cz, lyzovani.cz