Život na palubě soukromých letů pro bohaté saúdské prince může běžnému smrtelníkovi připadat jako z jiného světa, je plný luxusu a nadstandardních služeb. Ale jaká je skutečná práce letušek, které se o tento nadstandard starají? Bývalá letuška s pseudonymem Saskia Swannová nabízí exkluzivní pohled do světa, kde se běžná pravidla a standardy často mění a kde je luxus normou.

Cesta k elitě

Saskia se stala soukromou letuškou po několika letech práce pro komerční letecké společnosti. Když přešla na palubu soukromých letadel, její zodpovědnosti se dramaticky změnily. Práce na palubě komerčního letadla byla rutinní, zatímco na soukromých letadlech pro bohaté saúdské prince, ruské oligarchy a německé milionáře vyžadovala extrémní odborné znalosti, pružnost a ochotu vypořádat se s neobvyklými a někdy i bizarními situacemi.

Pohodlí klienta na prvním místě

Jedním z hlavních úkolů Saskie bylo zajišťovat naprosté pohodlí svých bohatých klientů. To zahrnovalo nejen servis během letu, ale také plnění jejich osobních požadavků, jako je nákup luxusních zboží nebo zajištění exotických domácích zvířat na palubě letadla.

Od luxusních nákupů po diskrétní řešení intimních chvilek

Zdroj: Youtube

Mnohdy musela Saskia řešit i nestandardní požadavky, které šly mnohem dál nad rámec běžných povinností letušky. Saskia byla například požádána o odstranění jakýchkoli důkazů o nevěře svých klientů, což zahrnovalo odstranění oblečení, osobních předmětů a dalších stop, které by mohly vyvolat podezření.

Jedním z příkladů, které Saskia uvádí, je incident se saúdským princem a jeho milenkou. Saskia musela diskrétně zvládnout situaci, kdy se stala svědkem osobní chvilky svých klientů na palubě letadla. Šok z toho, co viděla, však musela v sobě potlačit. Chovala se naprosto profesionálně a řešila tuto situaci co nejdiskrétněji.

Luxus, zážitky a tvrdá práce

Navzdory všem těmto náročným a někdy i bizarním aspektům práce Saskia také zdůrazňuje, že tato profese jí přinesla nevídané příležitosti. Měla možnost cestovat po celém světě, žít v luxusu a zažívat neuvěřitelné zážitky.

Ať už je vaše představa o této práci jakákoli, je důležité pamatovat, že za zvláštním životním stylem stojí tvrdá práce a značný stupeň profesionality. Ne každý by v sobě našel takovou disciplínu a míru sebeovládání. Je to nemalá daň, kterou letušky luxusních letadel musejí zaplatit.

Zdroje: news.com.au, nypost.com, dailymail.co.uk