Chorvatsko – země ostrůvků nadělených jako perly na modré šňůře moře, zlatavých pláží, kde křišťálově čistá voda zápolí s jemným pískem, a tajemných zátok, které skrývají nevyprávěná tajemství. I takové je chorvatské pobřeží, kde se Evropa stýká s Karibikem, a vytváří tak místa, která vám jednoduše vyrazí dech.

Zlatni rat: Symbol ostrova Brač

Zlatni rat, známý také jako Zlatý roh, je dominantou ostrova Brač a jednou z nejznámějších pláží Chorvatska. Tento zvláštní kousek chorvatského pobřeží vyniká svým jedinečným tvarováním připomínajícím roh, který se mění podle pohybu vln a větru. Kromě úžasné podívané na jasně modré moře nabízí Zlatni rat také bohaté sportovní vyžití. Vodní sporty jako windsurfing a kitesurfing zde mají ideální podmínky.

Šunj: Písečná oáza pro rodiny na ostrově Lopud

Pláž Šunj na ostrově Lopud je dokonalým útočištěm pro rodiny s dětmi. Je to jedna z mála chorvatských pláží s jemným pískem a mělkým vstupem do moře, což je ideální pro nejmenší návštěvníky. Jejími dalšími lákadly jsou tradiční chorvatské taverny v okolí, které nabízejí místní speciality. Šunj je také známý tím, že se zde natáčel populární film "Mamma Mia: Here We Go Again".

Dubovica: Ostrovní skvost s úchvatnými výhledy na Hvaru

Na jihu ostrova Hvar se nachází pláž Dubovica, skutečný skvost chorvatského pobřeží. Tato oblázková pláž je ukrytá v zátoce a chráněná před okolním světem skalnatými útesy. Z pláže je úchvatný výhled na historický venkovský dům a vinice, což vytváří atmosféru klidu a pohody. Dubovica je také oblíbenou destinací potápěčů díky bohatému podmořskému životu.

Bačvice: Srdce Splitu bije na písečné pláži

Bačvice je jednou z nejoblíbenějších pláží ve Splitu, která se nachází přímo v centru města. Písečná pláž Bačvice je místem, kde se stýkají místní obyvatelé a turisté. Je známá hrou picigin, kterou si můžete vyzkoušet během dne, zatímco večer se tato oblast proměňuje v hudební a taneční ráj. Pláž je také domovem pro řadu kaváren, barů a restaurací, které tvoří živou atmosféru tohoto místa.

Sakarun: Bílý písek a azurové moře na Dugi Otoku

Zdroj: Youtube

Pláž Sakarun na ostrově Dugi Otok je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Chorvatsku. Písečná pláž s jemným bílým pískem a modrým mořem vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Sakarun je obzvláště atraktivní pro milovníky šnorchlování, protože v blízkosti břehu se nacházejí úchvatné korálové útesy plné barevných ryb a jiného podmořského života.

Stračinska: Tichá oáza klidu na ostrově Šolta

Pokud hledáte klidné místo bez davů turistů, pláž Stračinska na ostrově Šolta je tím pravým místem pro vás. Tato oblázková pláž se nachází v zátoce, na kterou lze dojet pouze lodí nebo na kole. Je to ideální místo pro relaxaci, plavání a šnorchlování v téměř nedotčené přírodě.

Chorvatsko je země plná úžasných pláží a každá z nich je unikátní. Ať už hledáte klidné místo pro odpočinek, nebo se chcete ponořit do pulzujícího nočního života, Chorvatsko vám to nabídne. Zkuste objevit jeho kouzlo a nechte se unést do světa, kde se snoubí krása přírody s fascinující atmosférou Evropy a Karibiku.

Zdroje: idnes.cz,