Mladší a hezčí

Pleť jako batolátko … ano, tělo miminek obsahuje 70 – 80 % vody. S přibývajícím věkem vody v těle ubývá, pleť vysychá, stárne, objevují se vrásky, kterým se snažíme zabránit krémy. Co jí ale dopřát pořádnou hydratační kůru zevnitř? Čistá voda je jako zázračná živá voda, zpomaluje proces stárnutí. Takových deset sklenic denně a pleť se prozáří a vypne. Pokud si dopřejeme sklenici vlažné vody hned po ránu, doplníme ztrátu tekutin během spánku a navíc výrazně nastartujeme organizmus a látkovou výměnu. Voda pomáhá odplavovat z těla škodlivé látky, tělo se pročistí a lépe může odbourávat břišní tuk. Sklenka před jídlem dá žaludku pocit sytosti a tak ho můžeme ošálit menší porcí potravy. Zapomeňte měsíc na jiné nápoje, odměnou vám bude mladší vzhled a štíhlejší postava.

Průzračná tekutina balzám pro tělo i duši

Dostatečný přísun čisté vody napomáhá udržovat stálé vnitřní prostředí, voda je transportním prostředím pro živiny, hormony, krevní plyny a jiné, každá buňka, tkáň, orgán na ni závisí. Působí příznivě na kosti a chrupavky, zvláčněné klouby nejsou tak zatěžovány a tak je v podstatě chrání. Prostřednictvím trávicího ústrojí se kyslík z vody dostává do těla, tím zvyšuje i hladinu kyslíku v krvi. Pomáhá tak chránit srdce a povzbuzuje činnost jater a střev. Sklenka vody před spaním prý může pomoci předejít srdečním selháním. I náš mozek potřebuje velké množství kyslíku a voda je skvělý pomocník. Mozek lépe pracuje, nám se líp přemýšlí, snáze se soustředíme, zlepší se naše vnímání, reakce na podněty, schopnost učit, zpracovávat informace.

A voda ještě jednou…

Voda hraje důležitou roli i při regeneraci a zdravém fungování orgánů, především ledvin a jater, pomáhá bránit překyselení organizmu. Tím vším napomáhá posilovat imunitu. Bez vody se žít nedá, jen o vodě nanejvýš pár týdnů, ale třicet dnů pít jen čistou vodu, to zvládne každý. A naše tělo nám bude nesmírně vděčné. Abychom pocítili skvělé účinky vody, nemusíme ani měnit jídelníček.

Zdroje: www.lifehack.org, www.ireceptar.cz, www.zeny.cz