Starobylý klenot s bohatou historií

Zdroj: Youtube

Petritoli, středověké městečko plné historie, vás okouzlí svým zachovalým architektonickým dědictvím. Těšte se na procházky úzkými dlážděnými uličkami, pozorování kamenných domů a věžových staveb, a objevování starobylých římských sklepů. Město skrývá také tajemné parky a zahrady a nabízí širokou škálu místních kulinářských specialit. Navštívit byste rozhodně měli i "Čokoládovou krabici" - barokní divadlo s červenými sametovými sedadly a římskými sloupy, a samozřejmě hrad, který je součástí pronájmu.

Historický hrad nabízí 40 ložnic, 19 koupelen, devět kuchyní, restauraci a krby. Zde můžete zažít věrohodný pocit minulosti díky dobovému nábytku, starožitnostem a krásným freskovým stropům. Okolí hradu nabízí dva bazény, svěží zahrady a sluneční terasy s úchvatnými výhledy na okolní krajinu.

Čarování přírody a chutí

Pokud vás osloví příroda zdejšího regionu, můžete si užít procházky krajinou nebo odpočinek na krásných plážích u pobřeží Jadranu, jen 11 mil od vesnice. Co se týče gastronomie, máte na výběr z několika možností. Můžete využít služeb profesionálního cateringového týmu pro speciální akce nebo každodenní stravování. Nebo si můžete zajít do zajímavých prostor, jako je tiskárna z 18. století nebo klášter ze 17. století, což jistě váš zážitek z cestování do Itálie ještě více umocní. Pro chuťové buňky, které touží po něčem jednodušším, nabízí vesnice také několik skvělých pizzerií a zmrzlináren, kde si můžete pochutnat na italských lahůdkách.

Ubytování pro skupiny a speciální události

Vesnice může ubytovat až 200 osob, což ji činí ideálním místem pro skupiny, speciální akce nebo svatby. Devadesát hostů se pohodlně ubytuje přímo na hradě, zatímco ostatní najdou ubytování v penzionech, apartmánech nebo malých domech ve vesnici. Minimální doba pronájmu je tři noci, což vám poskytne dostatek času prozkoumat všechny krásy vesnice a zažít skutečný italský životní styl.

Petritoli – zážitek, na který nezapomenete

Takže pokud toužíte po nevšedním dobrodružství v Itálii, neváhejte a pronajměte si Petritoli – vesnici plnou historie, krásné architektury a nezapomenutelných zážitků. Ať už se rozhodnete pro romantický útěk od všedních dnů, dovolenou s přáteli, nebo svatbu snů, Petritoli vám nabídne nezapomenutelný zážitek, který budete mít dlouho v živé paměti.

Zdroje: mirror.co.uk, independent.co.uk, novinky.cz