Sedm pekel je ukryto hluboko v záhybech svěží japonské krajiny a svůj domov nachází v prefektuře Oita se uprostřed klidné krajiny Beppu, v malém letovisku na japonském ostrově Kjúšú. Původ těchto geotermálních jevů lze vysledovat v aktivní tektonické činnosti na území dnešního Japonska. Země se rozkládá na čtyřech tektonických deskách, a v souvislosti s jejich posuny, vznikají na zemském povrchu trhliny, do nichž prosakuje voda. Ta se dostává hluboko pod zemský povrch, kde se ohřívá vulkanickým magmatem a později pod tlakem vyvěrá zpět na povrch. Tak vznikají horké prameny neboli onseny.

V minulosti se obyvatelé Beppu potýkali s problémy způsobenými intenzivní sopečnou činností v této oblasti. Pod vedením buddhistického mnicha jménem Ippen našli obyvatelé časem způsob, jak z těchto parních pekel vytvořit turistickou atrakci a Beppu se tak z města strádání stalo městem prosperity.

7 pekel – jedinečné vlastnosti a poutavé příběhy

Tatsumaki Jigoku (Tornádové peklo):

Toto peklo získalo svůj název podle působivého gejzíru, který dokáže vymrštit vroucí vodu až do výšky 30 metrů. Přestože skalní uzávěr brání gejzíru dosáhnout plné výšky, nelze než obdivovat jeho úporné pokusy překážku překonat.

Chinoike Jigoku (Peklo krvavého jezera):

Chinoike Jigoku vyniká svým složením, vzhledem a temnou historií. V jeho malém jezírku, známém jako Krvavé pekelné jezírko, se vaří voda, která do svého okolí vypouští páru. Toto jezírko má teplotu 78 stupňů Celsia a jeho zářivě načervenalá barva je způsobena bohatým obsahem oxidu železa. V minulosti byli v tomto pekle lidé mučeni a vařeni zaživa, což přispívá k jeho strašidelné pověsti.

Shiraike Jigoku (Peklo bílého rybníka):

Další z pekel, jež vyzařuje éterickou mléčně modrou záři, dostalo své jméno díky proměně, kterou průzračná voda prochází, když dopadne na hladinu jezírka. Navzdory svému nebeskému vzhledu si udržuje spalující teplotu 95 °C. Jeho kouzlo umocňuje doprovodná japonská zahrada a akvárium s unikátními mořskými druhy.

Oniyama Jigoku (Peklo Ďáblovy hory):

Oniyama Jigoku je domovem asi 70 krokodýlů a nabízí zároveň děsivý i fascinující pohled. Teplé vody slouží jako ideální prostředí pro krokodýly, kteří sem byli poprvé vysazeni v roce 1924.

Umi Jigoku (Mořské peklo):

Mořské peklo, s ohromujícm oceánsky modrým vzhledem, nabízí víc než jen svůj zářivý půvab. Od obchůdků se suvenýry nabízejícími jedinečné koupelové soli, přes rozlehlé jezero vyhřívané vodou z onsenu, kvetoucích tropických květin až po lázně pro nohytěch, kteří mají chuť se vykoupat... Je to zkrátka místo, nabízející bohaté a rozmanité zážitky.

Zdroj: Youtube

Oniishibōzu Jigoku (Peklo oholené hlavy):

Toto peklo, pojmenované podle šedých bahenních bublin, které připomínají mnichovu holou hlavu, se skládá z několika menších bahenních bazénků obklopujících jeden větší. I toto je místo, které fascinuje a zároveň z něj běhá mráz po zádech.

Kamado Jigoku (Peklo vaření):

Kamado Jigoku je známé tím, že vypouští největší množství horké vody v Japonsku a jeho název pochází ze starověké báje. Místní obyvatelé údajně používali páru stoupající z vody k vaření rýže obětované bohu strážci během svátků ve svatyni.

Podmanivé dobrodružství v krásách Beppu

Kromě podívané, kterou poskytují, nabízí zmiňovaná pekla také léčebnou podstatu onsenů, nedílnou součást japonské kultury. Horké prameny bohaté na minerály jsou známé svými léčivými účinky a v Japonsku se běžně používají k léčbě různých onemocnění. Přestože je Sedm pekel příliš horkých na to, aby se v nich dalo koupat, stále vzbuzují úctu a respekt k síle přírody a jejím léčebným zázrakům.

7 pekel v Beppu nabízí podmanivý zážitek, jaký nemá obdoby, a spojuje přírodní zázrak s kulturním významem. Přestože se koupání v těchto žhavých onsenech nedoporučuje, půvab jedinečných geotermálních pramenů je nepopiratelný. Každé peklo má své vlastní kouzlo, od mohutného gejzíru Tatsumaki Jigoku po zářivě červené odstíny Chinoike Jigoku. Cesta po 7 peklech v Beppu slibuje nezapomenutelné dobrodružství, při kterém budou návštěvníci žasnout nad neobyčejnými výtvory přírody. Beppu Onsen je jen jednou z mnoha podmanivých atrakcí v této malebné a historicky bohaté oblasti Japonska, za prozkoumání tedy určitě stojí celá oblast Kjúšú a její okolí.

Zdroje: lonelyplanet, wikipedia.org, edition.cnn.com