Historie a vznik silnice

Panlong byla oficiálně otevřena v roce 2019 s původním záměrem usnadnit zemědělcům průjezd pohořím Kunlun. Avšak brzy po svém otevření se stala tato silnice magnetem pro milovníky jízdy a dobrodruhy. Původně měřila 36 kilometrů, ale později byla prodloužena na 75 kilometrů, nabídla tak ještě větší výzvu pro motoristy, kteří se na ni odváží vyrazit.

Zdroj: Youtube

Technické vlastnosti

Panlong je proslulá svým strmým stoupáním, které dosahuje úctyhodných 11,8 procent. To znamená, že motoristé musí čelit extrémním výškovým rozdílům a prudkým zatáčkám, kterých je na této silnici více než 600. Nejvyšší bod na silnici se nachází ve výšce 4 269 metrů nad mořem, čímž se řadí mezi nejvyšší silnice na světě. Tato kombinace náročných technických vlastností poskytuje nejen výzvu, ale také nezapomenutelné pohledy na okolní horskou krajinu.

Nebezpečí a adrenalinový zážitek

Panlong považována za nejnebezpečnější silnici na světě. Extrémní zatáčky, strmé stoupání a náročné podmínky tvoří z této silnice opravdovou zkoušku pro motoristy. Přestože je ale silnice nebezpečná, stala se také oblíbenou turistickou atrakcí pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek za volantem. Výhledy na okolní horské scenérie jsou ohromující a nabízejí návštěvníkům neopakovatelné zážitky.

Související články

Popularita a turistický zájem

Díky své reputaci jako nejpekelnější silnice na světě si získala velkou popularitu mezi dobrodruhy a milovníky jízdy. Místní turistické agentury nabízejí speciální zájezdy, které zahrnují jízdu po této slavné silnici. Navzdory své nebezpečnosti přitahuje Panlong turisty, kteří touží po výjimečných zážitcích a neuvěřitelných výhledech na okolní krajinu. Je to místo, kde se odvaha a dobrodružství spojují s krásou horského prostředí.

Pamir Plateau Sky Road je bezpochyby jednou z nejneuvěřitelnějších silnic na světě.

Zdroje: www.dangerousroads.org, random-times.com, www.odditycentral.com, www.nespechej.cz