Prastará Panlong

Prastará cesta Panlong bývala už ve starověku částí Hedvábné stezky. Spojovala oblast Ta a Wacha. Jako nová asfaltová silnice byla otevřena v červenci 2019, aby místním farmářům usnadnila cestu pohořím Kchun-lun-šan. Jako had se vine Pamírskou náhorní plošinou poblíž města Kašgar v čínské provincii Xinjiang (Sin-ťiang), lépe řečeno v Ujgurské autonomní oblasti. Nádherná krajina, velkolepé výhledy. Není divu, že i díky tomu je považována za nejpůsobivější silnici na světě, tedy na pohled z výšky. Je totiž zároveň noční můrou a rozhodně není pro slabé povahy a nezkušené řidiče.

Čtěte také

Broomway

Čtěte také

Tady se umírá: Podívejte se na nejnebezpečnější cestu světa. Troufli byste si?

Pamírský horský had

Silnice Panlong původně měřila 36 kilometrů, dnes je dlouhá kilometrů 75. Táhne se klikatým hřebenem, je na ni proto přes 600 esovitých a ostrých zatáček. Většina z nich má úhel 180 stupňů, některé dokonce 270!. Silnice je strmá a zakřivená. Přestože nepatří z technického hlediska mezi nejnebezpečnější silnice světa, bezpečně ji lze projet jen za zvýšené opatrnosti a to i když je suchá. Podmínky se zhoršují za mokra a sněhové pokrývky. Táhne se však ve výšce 4 000-4 100 metrů nad mořem, proto se tu hůř dýchá. Tak můžou hrozit i příznaky vysokohorské nemoci. I ti, kteří běžně nemají problémy s jízdou v autě, tady díky zatáčkám a sklonu můžou trpět kinetózou (nemocí z pohybu), tedy nevolností, pocitem na zvracení dokonce i závratí. Jízda po Panlongu trvá 2-4 hodiny. Místní turistická centra zájemcům na cestu pronajímají svá auta. Návštěvníky řidiče, kteří jedou svým vozem, se doporučuje, aby si před jízdou nechali zkontrolovat brzdy a rozhodně jeli opatrně. „Kochat“ se tak okolní krajinou by měli jen spolucestující…

Poznámka: jezdit jako širón je rčení, které znají nejspíš jen ty starší generace. Znamená jezdit rychle, odvážně a tak trochu i riskantně. Vzniklo z jedinečného závodního stylu monackého pilota F1 Louise Chirona (1899-1979), jednoho z nejslavnějších meziválečných automobilových závodníků. Dominoval i na brněnském Masarykově okruhu, který byl toho času nejdelším a nejtěžším závodním okruhem v Evropě. Zde třikrát za sebou zvítězil ve Velké ceně Československa (1931, 1932, 1933).

Čtěte také

cesta do Chorvatska

Čtěte také

Kudy nejlépe autem do Chorvatska, na kolik vás vyjde benzín a na co se připravit

Zdroje: www.silkroadtravel.comwww.odditycentral.com