Město v jednom komplexu

Architektonický zázrak, který hrdě stojí ve městě Kudrovo, je opravdu výjimečný. Budova Novy Okkervil, postavená v roce 2015, se pyšní 3 708 byty, 35 vchody a 25 výškovými podlažími. V každém patře se nachází v průměru čtyři až šest bytů a efektivní komunikaci v budově usnadňují čtyři prostorné schodišťové výtahy. Není to jen budova, je to malé město samo pro sebe.

Zdroj: Youtube

Samotná velikost a ambice Nového Okkervilu přitahují pozornost celého světa. Fotografie megakomplexu, které obletěly svět, vyvolaly řadu otázek, jak zde lidé můžou žít. Kromě obytných jednotek se v přízemí komplexu nachází celá řada podniků, které z něj vytvářejí rušné mikroměsto. Své zázemí zde našly kosmetické salony, obchody s potravinami a zvířaty, kavárny, pošta, školka, květinářství a další.

Pohledy obyvatel

Obyvatelé Nového Okkervilu si libují v pohodlí a rozmanitosti, které toto mikroměsto nabízí. Jeden z obyvatel prozradil, že jednou strávil šest měsíců, aniž by opustil areál. "Je to tu levné a všechno, co potřebujete, je blízko," vysvětlil. "Představte si, že jste mladý člověk, který se stěhuje z malého města do velkoměsta a hledá nový začátek. Tohle místo je pro to ideální."

Další potvrdil půvab Nového Okkervilu. Zdůraznil, že navzdory impozantnímu vzhledu to zdaleka není hrozné místo k životu. Ve skutečnosti jde o centrum pohodlí a příležitostí pro ty, kteří chtějí začít znovu.

Bydlet mezi zdmi Nového Okkervilu má řadu výhod. Obrovské množství obyvatel, které v něm žije, přilákalo také podniky a služby v okolí. Nedaleká zastávka metra umožňuje snadný přístup na Sennaja náměstí v centru Petrohradu, což z lokality činí strategické místo pro obyvatele i podnikatele.

Ceny bydlení a dostupnost

Cenová dostupnost Nového Okkervilu je však relativní vzhledem k místnímu kontextu. Ceny v Kudrově jsou na poměry regionu nápadně vysoké. Například za zrekonstruovaný byt s jednou ložnicí zájemce zaplatí kolem 19 000 rublů měsíčně, což je přibližně 4 500 korun. A pokud chce někdo vlastnit dvoupokojový byt v komplexu, vyjde ho to na přibližně 7,5 milionu rublů, což je zhruba 1 800 000 kč. Jak trefně poznamenal jeden ze sousedů komplexu, "všechny levné byty jsou tu už dávno pryč".

Vzhledem k tomu, že se Nový Okkervil stále vyvíjí a přizpůsobuje potřebám svých obyvatel, vytvořil také obrovské nádvoří, které slouží jako "mega parkoviště" pro tisíce vozidel.

Nový Okkervil je důkazem lidské přizpůsobivosti a schopnosti vytvářet prosperující komunity v rámci kolosálních struktur. Je to mikrokosmos života, který se hemží příležitostmi a kde tisíce jedinců koexistují ve stejných masivních zdech. Ať už se na Nový Okkervil díváme jako na architektonický zázrak, sociální experiment nebo prostě jako na místo, kterému můžeme říkat domov, jeho jedinečná existence zpochybňuje naše vnímání městského života a dynamiky komunity.

Zdroje: ruetir.com, themindcircle.com, supercasa.pt