Futuristicky vypadající ponorku, která tvarem připomíná rejnoka, můžete k moři dovézt za autem na přívěsu a do vody ji dostat z pláže. Váží totiž pouze 2 500 kg a je nejlehčí ponornou konstrukcí, jaká kdy byla zkonstruována. Nízká váha je způsobena také tím, že ponorka je opravdu drobná. Je vysoká 155 cm, 280 cm dlouhá a 231 cm široká.

Tento designový kousek s ostrými liniemi a zádí připomínající automobil slibuje svým novým majitelům nový rozměr definování luxusu. Jen málokdo může objevovat moře ve sto metrové hloubce rychlostí 5,5 km za hodinu. Spolucestující spolu komunikují pomocí bezdrátového komunikačního systému a hlubiny pozorují pomocí vnějších reflektorů a světlometů.

Autorská firma si zakládá na tom, že ponorky se budou vyrábět sériově a mohou tak být za cenu 975 000 eur (cca 25,5 miliónů Kč) dostupné hned k odběru. Noví majitelé si také projdou "ponorkoškolou" - dvanáctidenním kurzem na Karibském ostrově Curacao, díky kterému se naučí plavidlo pilotovat. Nemělo by to být ale nic složitého. Řídící jednotka Manta slibuje přesné a intuitivní ovládání vybavené pomocnými funkcemi autopilota jako je například automatická hloubka nebo směr. Bezdrátový dálkový ovladač Marlin Controller zase nabízí snadnou a efektivní orientaci v prostoru temných hlubin.

Zdroje: nemo-submarine.com, robbreport.com