Zvířata lačná po alkoholu

Zdroj: Youtube

Zvířata se rozhodla navštívit vesnici Dumurkota v indickém státě Odisha, a jak se zdá, měla jediný cíl – nalezení a zkonzumování alkoholu. Jejich cesta je zavedla k místnímu obchodu s mahua, tradičním indickým alkoholem vyráběným z květů stromu madhuca longifolia. Tento alkohol je známý svou silnou chutí a výjimečně silnými účinky.

Tradiční nápoj skolil i slony

Obyvatelé vesnice Salipada, kde se tato událost stala, tradičně vyrábějí mahuu a nechali ji kvasit v blízké džungli. Když se vrátili, čekalo je překvapení. Nádoby byly rozdrcené a na místě našli stádo slonů, mezi nimiž byla i mláďata, spící a zcela opilá.

Opilce probraly až bubny

Přestože byli vesničané v rozpacích, nebyli ochotni ponechat tato obrovská zvířata ve stavu opojení. Zavolali úředníky pro ochranu přírody, kteří se pokusili probudit slony, ale jejich snahy byly marné. Stádo slonů tvrdě spalo a zdálo se, že je z alkoholového spánku nikdo neprobere.

Nakonec byli vesničané nuceni zavolat bubeníky, kteří dorazili a začali hrát na bubny a tleskat tak hlasitě, jak jen mohli. Tento hluk nakonec stádo slonů probudil z jejich opojení a donutil je se pohnout.

Proč mají sloni rádi mahuu?

Proč se sloni rozhodli pro tuto nezvyklou návštěvu obchodu s alkoholem? Kartick Satyanarayan, výkonný ředitel organizace Wildlife SOS, která provozuje domov pro nemocné slony v Mathuře, říká: "Sloni mají mahuu rádi. Je čistá, chutná a má velkou sílu." Mahua má ve skutečnosti vysoký obsah cukru a alkoholu, což z ní dělá oblíbený cíl pro slony, pokud ji najdou.

Jeden je vždy střízlivý

Satyanarayan však vyjádřil trochu nedůvěru vůči tvrzení vesničanů, že se celé stádo opilo. "Obvykle jeden slon dohlíží na zbytek stáda," poznamenal. "Takže to vypadá trochu neobvykle."

Je to také podnětný příklad toho, jak se divocí sloni stávají stále více zranitelnými v důsledku ztráty svého přirozeného prostředí. Stále více se přibližují k obydleným oblastem, kde snadno ucítí pach alkoholu, což je pro ně lákavé. V některých oblastech byli vesničané dokonce vyzváni, aby alkohol neukládali doma, aby se zabránilo takovýmto incidentům.

Tento neobvyklý příběh nás přivádí k zamyšlení nad tím, jak se lidé a divoká zvířata mohou vzájemně ovlivňovat, a také nám připomíná, že příroda má své vlastní záhady a způsoby. Pro vesnici Dumurkota to byl bezpochyby den, který nikdy nezapomenou, a příběh opilých slonů zůstane v jejich paměti jako neuvěřitelná událost, která se snad stala jen jednou v životě.

Zdroje: livescience.com, digitalspy.com, insider.com