Nudapláže v České republice

Nudismus, fenomén vycházející z touhy po harmonii s přírodou, svobodě a zdravém životním stylu, se stále více prosazuje i v České republice. Přestože toto hnutí není tak rozšířené jako v některých západních zemích, máme i my doma několik krásných míst, kde můžete nahotu v přírodě vyzkoušet. Ať už jste zkušený nudista, nebo si chcete jen poprvé vyzkoušet pocit svobody bez oblečení, následující seznam vám ukáže, kde v Česku najdete některé z nejlepších nudapláží.

Máchovo jezero: Nudapláž Klůček

Zdroj: Youtube

Máchovo jezero je v České republice známé jako oblíbené místo pro rodinnou dovolenou. Ale co je méně známé, je fakt, že na severní straně jezera, uprostřed jehličnatých lesů, najdete nudapláž Klůček. Tato pláž je ideálním místem pro ty, kdo hledají tichý únik od rušných měst. Krásná příroda, klidná atmosféra a čistá voda jsou jen některé z výhod tohoto místa. Pokud se zde chcete setkat s lidmi se stejnými zájmy a užít si koupání a opalování bez oblečení, Klůček je to pravé místo pro vás.

Opatovický rybník: Nudistický ráj na východě

Hradec Králové, krásné historické město ležící na soutoku Labe a Orlice, je také známý svým okolím plným rybníků. Opatovický rybník je jedním z nich a je oblíbeným místem pro nudisty. Na jeho březích najdete klidnou nudistickou pláž obklopenou bujnou zelení. Tato lokalita nabízí také nádherný výhled na okolní krajinu a je ideální pro ty, kdo hledají únik do přírody a chvíle relaxace za zvuku vodního ptactva a šumění stromů.

Hostivařská přehrada: Nudismus uprostřed metropole

Překvapivě ani rušná metropole, jako je Praha, nezůstává pozadu, pokud jde o místa pro nudisty. Hostivařská přehrada, obklopena lesy a parky, je domovem jedné z nejpopulárnějších nudapláží v Praze. Tato pláž nabízí ideální prostor pro opalování, koupání nebo třeba plážový volejbal, a to vše v těsné blízkosti centra města.

Pasohlávky: Malá Laguna – zážitek pro všechny smysly

Pasohlávky, malebná obec na jihu Moravy, je známá svým rekreačním areálem a vodní nádrží Nové Mlýny. Nudistická pláž Malá Laguna je zde skvělým místem pro relaxaci. S písečnou pláží, čistou vodou a dokonalými službami, včetně sprch a toalet, nabízí Malá Laguna vše, co si může naturista přát. Navíc je zde možnost ubytování přímo na místě, takže můžete strávit celou dovolenou bez nutnosti oblékat se.

Šeberák: Oáza klidu na předměstí Prahy

Šeberák, oblíbené rekreační středisko na jih od Prahy, je dalším místem, které stojí za zmínku. Nudistická pláž se zde nachází v klidném prostředí, obklopeném lesy, a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Ať už chcete relaxovat na pláži, koupat se v čisté vodě, nebo si zahrát plážový volejbal, Šeberák vám to vše nabízí.

Kamencové jezero: Nudismus v modrozelené náruči

Chomutov, město ležící v severozápadní části Čech, se může pochlubit jedinečným Kamencovým jezerem. Toto jezero, které vzniklo po těžbě kamene, je známé svou výjimečnou modro-zelenou barvou vody. Nudistická pláž na břehu jezera je ideálním místem pro ty, kdo chtějí užít si klid a pohodu, a zároveň se kochat neobvyklou krásou jezera.

Česká republika sice není první zemí, která by vás napadla, když se řekne nudismus, ale jak vidíte, je plná krásných míst, která jsou ideální pro nudisty. Ať už hledáte klidnou nudapláž uprostřed lesů, nebo představujete nudismus jako aktivitu ve městě, v ČR najdete to pravé místo pro vás.

Zdroje: extra.cz, zena.aktualne.cz, tn.nova.cz