Zapomenuté klenoty Jadranu

Chorvatsko je všeobecně známé svými krásnými plážemi, půvabnými přístavy a kulturně bohatou historií. Avšak mezi jeho nejkrásnější klenoty patří také ostrovy, které turisté často přehlížejí.

Vis: Nedotčená perla dalmatského pobřeží

Ostrov Vis, situovaný v srdci Dalmácie, je pokladem nedotčené krásy. Dříve zde působila vojenská základna, takže tu nebujel turistický ruch jako jinde. V posledních letech lidé začínají tento malebný kout Jadranu objevovat. Jde o ideální lokalitu pro ty, kdo netouží po přeplněných turistických letoviscích. Kromě úžasných pláží zde můžete obdivovat zajímavou architekturu od pozůstatků starověkých civilizací až po benátské domy.

Silba: Útočiště od moderního světa

Ostrov Silba je synonymem jednoduchosti a klidu. Je doslova oázou, kde čas plyne pomaleji a motory vozidel jsou tabu. Silba vás uvítá nedotčenými plážemi, tyrkysovými zátokami a uvolněnou atmosférou. Uličky vydlážděné kameny, lemované tradičními domky a vůní borovicových lesů, navodí pocit klidu a harmonie.

Biševo: Malý ostrov s velkou přírodní atrakcí

Zdroj: Youtube

Ostrov Biševo je malý ostrov jihozápadně od Visu, který nabízí nádherné scenérie a unikátní přírodní jevy. Jeho nejvýznamnější atrakcí je Modrá jeskyně, do které se dostanete pouze lodí. Tento přírodní skvost, kde se světlo odráží od vápencových stěn, vytváří kouzelnou atmosféru, kterou si budete navždy pamatovat.

Rava: Harmonie přírody a udržitelnosti

Rava, malý ostrov v zadarském souostroví, představuje harmonickou směs přírodní krásy a udržitelného životního stylu. Je to ideální místo pro hledání klidu a autenticity. Ve vesničkách, jako je Rava, se o nevšední atmosféru postarají nejen tradiční kamenné domy, ale také přátelští obyvatelé.

Dugi Otok: Ráj ticha a klidu

Dugi Otok je dalším z pokladů, které turisté často přehlížejí. Tento ostrov nabízí rozlehlé pláže, nádherné panoramatické výhledy a dokonalý klid. Vesničky obklopené nádhernou přírodou a pláže s bílým pískem a azurovým mořem jsou ideální pro ty, kteří hledají odpočinek od ruchu moderního života.

Iž: Barevný ostrov plný života

Iž, situovaný v zadarském souostroví, je ostrovem plným života a barev. Malebné vesnice Mali Iž a Veli Iž vás okouzlí svou pohostinností a uvolněnou atmosférou. Ostrov Iž je ideální pro ty, kteří hledají autenticitu mimo turistické trasy.

Šolta: Gastronomický ráj

Nedaleko Splitu se nachází ostrov Šolta, pravý ráj pro milovníky gastronomie. Navzdory blízkosti turisticky atraktivních lokalit si Šolta zachovala svou autenticitu a pohostinnost. Ostrov je také známý svými úchvatnými západy slunce, které jsou na jadranském pobřeží jedinečné.

Zlarin: Ostrov korálů a borovic

Zlarin je známý jako ostrov korálů, protože po staletí byl domovem pro řadu umělců a řemeslníků, kteří pracovali s korály. Ostrov je také plný borovicových lesů, které přispívají k jeho krásnému a svěžímu prostředí. Toto malé, klidné místo bez aut je ideální pro odpočinek od ruchu moderního života.

Takže pokud hledáte něco jiného než běžně známé turistické cíle v Chorvatsku, pak jsou tyto ostrovy právě pro vás. Nabízejí autentický zážitek daleko od davů a rušivých prvků moderního života. Chorvatsko zdaleka není turisty tak prošpikované, jak si mnozí myslí.

Zdroje: regent-holidays.co.uk, ecobnb.com, passportsymphony.com