Procházka po nejstrašidelnějších hradech Evropy

V Evropě je mnoho historických hradů a zámků, které zahaluje tajemství a děsivé legendy. Každý z nich má svou vlastní neopakovatelnou atmosféru a některé z nich jsou přímo proslulé svými strašidelnými příběhy. Pokud máte rádi dobrodružství a nebojíte se setkání s nadpřirozenem, připravte se na cestu po těch nejstrašidelnějších hradech Evropy.

Hrad Leap, Irsko: Třpytící se v měsíčním světle

Na západě Irska stojí starobylý hrad Leap, který je údajně domovem nejméně pěti duchů. Místními legendami opředený hrad je známý především díky Bloody Chapel Ghost, duchovi z kaple, který se objevuje v noci, když se hrad třpytí v měsíčním světle.

Hrad Moosham, Rakousko: Ozvěny čarodějnických procesů

Jestliže hledáte místo, ze kterého budete mít po těle husí kůži, pak je to určitě hrad Moosham v Rakousku, který je známý také jako hrad čarodějnic. Tento hrad byl místem krutých soudů a poprav žen obviněných z čarodějnictví. Ozvěny těchto událostí prý stále rezonují v hradních komnatách.

Hrad Houska, Česká republika: Brána do pekla uprostřed Čech

Gotický hrad Houska ukrytý v českých lesích je považován za místo s nejsilnějšími paranormálními aktivitami v naší zemi. Podle legendy byl postaven nad propastí, která je považována za bránu do pekla. Mnozí návštěvníci tvrdí, že zde cítili nevysvětlitelné chladné proudy vzduchu a slyšeli podivné zvuky.

Zdroj: Youtube

Edinburský hrad, Skotsko: Melodie duchů nad městem

Edinburský hrad je dominantou skotské metropole a je plný duchů a strašidelných příběhů. Návštěvníci a pracovníci hradu tvrdí, že slyšeli zvuky dud, i když tam nebyl žádný dudák, a někteří dokonce viděli duchy zesnulých vojáků.

Hrad Voergaard, Dánsko: Stíny dámy v bílém

Hrad Voergaard v severním Dánsku je jedním z nejlépe zachovalých renesančních hradů v zemi. Ale za jeho krásou se skrývají temné příběhy. Prý zde občas lze spatřit stín dámy v bílém, která se prochází po hradě a hledá klid, který jí byl odepřen v životě.

Hrad Bran, Rumunsko: Ve stínu Drákuly

Hrad Bran, který je často spojován s legendárním Drákulou, je jedním z nejstrašidelnějších míst v Rumunsku. Přestože skutečná historická vazba mezi hrabětem Vladem III. a hradem je sporná, nezabránilo to rozšíření jeho pověsti jako domova krále upírů.

Hrad Dragsholm, Dánsko: Vězení plné duchů

Malebný hrad Dragsholm, jedna z nejstarších světských staveb v Dánsku, sloužil v 16. století jako vězení pro významné osobnosti. Dodnes údajně vycházejí z hradních zdí tiché přízraky bývalých vězňů. Nejznámějším je bílý přízrak hraběte z Bothwellu.

Hrad Predjama, Slovinsko: Tajemná tvrz ve skále

Slovinský hrad Predjama, impozantně se tyčící památka ve skalní stěně, je rovněž obklopen atmosférou tajemství a nevysvětlitelných událostí. Díky svým skrytým chodbám a tajným vchodům, které využíval rytíř Erasmus z Luegu při svých loupežnických taženích, je toto místo považováno za jedno z nejstrašidelnějších. Místní legenda navíc říká, že duch rytíře Erasma stále v hradě přebývá.

Tato cesta po nejstrašidelnějších hradech Evropy je jako stvořená pro milovníky napětí a tajemna. Každý hrad má svůj jedinečný příběh a nabízí návštěvníkům neopakovatelný zážitek. Odvážíte se je navštívit všechny?

Zdroje: greatvaluevacations.com, pickyourtrail.com, cntraveler.com