Těhotenství ve věku pěti let

Příběh Lininy role matky začal ve věku pouhých 5 a půl roku, kdy si její rodiče všimli neobvyklého zduření břicha. Nejdříve předpokládali, že by to mohl být nějaký nádor, ale když ji předvedli k lékaři Gerardu Lozadovi, byli šokováni diagnózou – Lina byla ve skutečnosti v sedmém měsíci těhotenství. Bylo to nepochybně šokující, protože většina lidí si vůbec nedokáže představit, že tak mladé dítě může být těhotné.

Pátrání po pachatelích

Okamžitě se objevila podezření na znásilnění nebo incest, a toho prvního se úřady obratem chopily, zatkly Linina otce jako prvního podezřelého. Avšak po týdnu výslechů byl propuštěn pro nedostatek důkazů. Druhým podezřelým byl Linin bratranec s psychickými problémy, ale ani v jeho případě nebylo možné shromáždit dostatek důkazů.

Zvrácené rituály a sexuální zneužívání

Když se snažili získat od Lininy matky informace o možném znásilnění, nedostali žádné jasné odpovědi. Bylo zřejmé, že dítě bylo zmatené ohledně všeho, co se mu dělo, a jeho svědectví nestačilo k identifikaci pachatele. Odborníci předpokládali, že Lina byla možná obětí nějaké ze zvrácených "náboženských slavností" konaných v peruánských vesnicích, kde docházelo k sexuálnímu zneužívání nezletilých.

Riskantní porodní operace

V důsledku svého nízkého věku a nevyvinutého těla pro těhotenství byla Lina nucena podstoupit císařský řez, což bylo jediné bezpečné řešení pro porod. Lékaři si byli vědomi rizik, která s tímto zákrokem souvisela, ale ke všeobecnému překvapení Lina porodila zdravého chlapce. Její syn dostal jméno Gerardo Medina, což bylo inspirováno jménem lékaře, který ji při porodu léčil.

Zdroj: Youtube

Nevyjasněná záhada

Přesná příčina toho, proč Lina začala menstruovat v tak nízkém věku a proč prošla předčasnou pubertou, zůstává dodnes neznámá. Je známo, že její rodiče jí poskytli láskyplnou péči a snažili se ji chránit před veřejným zájmem. Odmítli nabídky mnoha vědců a lékařů, kteří chtěli studovat Linin případ, aby ji ochránili před zneužitím jejího stavu pro vědecké účely.

Osud Linina syna

Dnes, v pokročilém věku 88 let, je Lina stále mezi námi a žije zdravý a klidný život. Osud jejího syna, Gerarda Mediny, zůstává víceméně neznámý veřejnosti, protože rodina si stále přeje chránit své soukromí.

Příběh Liny zůstává neobyčejným a tragickým příkladem nevinné oběti sexuálního zneužívání. Tento případ připomíná, jak je důležité bojovat proti násilí a chránit děti, aby se podobné hrůzy nemohly opakovat. Doufejme, že ve společnosti se vytvoří prostředí, kde se děti budou cítit bezpečně, a podobné tragédie budou minulostí.

Zdroje: indiatoday.in, thehistoryville.com, allthatsinteresting.com