Nejmenší dům v Praze stojí v Anežské ulici a je pouhých 2,5 metru široký. Jeho stavba byla dokončena v roce 1853, autorem projektu byl slavný architekt Josef Liebel. Původně měl dům dvě místnosti, ale později byla přidána ještě třetí. I přes svou malou velikost a úzkou šířku však dokázal vytvořit působivý dojem.

Zdroj: Youtube

Neřestná minulost

Historie tohoto domu je stejně fascinující jako jeho vzhled. Jeden z nejzajímavějších faktů o tomto domě je jeho původní účel. Jedná se totiž o bývalý nevěstinec, který fungoval v letech 1883 a zrušen byl až skoro o 40 let později v roce 1922. Ve své slavné minulosti přivítal mnoho návštěvníků, kteří sem přicházeli za zábavou a relaxací. Dům však postupem času změnil svůj účel a v současné době slouží pouze jako průchod do vnitrobloku.

Další pražská NEJ

Nejmenší dům v Praze však není jediným rekordmanem ve městě. Další zajímavosti lze nalézt po celém historickém jádru a okolí. Například Teleček je nejvyšším bodem Prahy. Tato vyvýšenina nabízí nádherný výhled na město a je oblíbeným místem pro fotografie a romantické okamžiky.

Pokud se vydáte do blízkosti Malostranského náměstí, narazíte na nejužší uličku v Praze, která nese název U Lužického semináře. Tato úzká ulička v některých místech měří pouze půl metru a její zvláštní šířka ji činí skutečnou raritou. Návštěvníci se zde mohou projít a zažít pocit, že se vrátili do minulosti.

Dalším rekordem v Praze je nejkratší ulice, a tou je ulice Jiřího Červeného na Kampě. Tato ulička je dlouhá pouhých 27 metrů, ale i přesto se zde skrývá mnoho zajímavostí. Kampou prochází Vltava, a tak zde můžete obdivovat krásný výhled na mosty i historickou budovu Sovových mlýnů.

Praha je městem plným překvapení a zajímavých rekordů. Nejmenší dům v Praze, společně s nejvyšším bodem, nejužší uličkou a nejkratší ulicí, jsou jen některé z nich. Pro cestovatele, kteří milují historii a architekturu, je Praha jedinečným místem k návštěvě. Při procházce ulicemi města se můžete ponořit do jeho bohaté minulosti a objevovat fascinující rekordy, které vás přenesou zpět v čase.

Zdroje: cesky.radio.cz, prazska.drbna.cz, www.e15.cz, www.family.city