Zábava ve vodě nesporně patří mezi oblíbené aktivity všech věkových skupin. Ale co když počasí venkovním aktivitám nepřeje? Naštěstí máme v Česku několik skvělých aquaparků, které nabízejí vodní radovánky po celý rok. Pojďme se společně podívat na ty nejlepší z nich.

Kde se setkává voda a fantazie

Zdroj: Youtube

Jedním z předních hráčů v oblasti vodní zábavy je Aquapark Babylon nacházející se v malebném městě Liberec. Již na první pohled zaujme originální design interiéru v podobě steampunkového stylu, který dodává prostoru jedinečnou atmosféru.

Ale nejde jen o vzhled - Aquapark Babylon nabízí komplexní zážitek pro celou rodinu. Teploty vody se pohybují mezi 27°C až 30°C, což je ideální pro plavání, relaxaci i zábavu. V aquaparku najdete spoustu bazénů, toboganů a zábavných atrakcí. Pro milovníky adrenalinu jsou připraveny tobogány Dráček, Anakonda, Galaxie a Tornádo. Pro ty, kteří hledají relaxaci, jsou k dispozici vířivky, sauna a římská pára.

Aquapark Babylon nenabízí pouze vodní zábavu. Romantická jeskyně s vířivkami, unikátní krásné akvárium a relaxační zóny poskytují únik od každodenního shonu. Prostředí aquaparku je také oblíbené mezi filmaři.

Více než jen bazénová radost

Zdroj: Youtube

Aquacentrum Pardubice se pyšní nejmodernějším 50metrovým bazénem v České republice. Ten je skvělým místem nejen pro kondiční a rekreační plavání, ale i pro vášnivé závodní plavce, kteří mohou využít jeho profesionální výbavu. Největším lákadlem je však 102 metrů dlouhý tobogán "Megaslide," který protíná venkovní i vnitřní část areálu. Nejenže se můžete sklouznout až k rekreačnímu bazénu, ale vybrat si lze mezi jízdou na jednočlunu nebo dvoučlunu, což dodává zážitku zcela nový rozměr.

V Aquacentru Pardubice máte na výběr také z dalších vodních atrakcí. Vyzkoušejte vodní chrliče, masážní trysky, brouzdaliště s vodními zvířátky pro nejmenší a mnoho dalšího. Pro odvážné je tu skokanský bazén s horolezeckou stěnou, který poskytuje adrenalinový zážitek. Po náročném dni si můžete dopřát relaxaci ve wellness centru, kde jsou připraveny sauny, solné a turecké lázně. Aquacentrum Pardubice je tak nejen místem zábavy, ale také relaxace a pohody.

Zábava, wellness a relaxace

Pokud hledáte vodní radovánky a zároveň relaxaci a wellness, pak je Aquapalace Praha tou správnou volbou. Tento rozlehlý komplex nabízí nespočet možností, jak si užít den plný zábavy a pohody. S celkovou plochou 9 150 m² patří k největším aquaparkům u nás.

Výběr toboganů a skluzavek je zde ohromující - 20 různých atrakcí vás dostane do světa rychlosti a adrenalinu. Milovníci vln si mohou vychutnat vlnobití nebo vyzkoušet adrenalinový spacebowl. Aquapalace Praha se rovněž pyšní nejdelším tobogánem v Česku, který měří 250 metrů, a je zároveň propojený s divokou řekou.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, nabízí Aquapalace Praha wellness centrum s masážemi, saunami a dalšími procedurami. Milovníci potápění se mohou ponořit do fascinujícího korálového dómu, který je přenese do podmořského světa.

Zážitek na dvou hektarech

Vodní zábavu bez ohledu na počasí nabízí Aquapark Olomouc, který má jak venkovní, tak zastřešenou část. Tento aquapark se pyšní tobogánem, který měří úctyhodných 123 metrů, a poskytuje skvělý adrenalinový zážitek. Venkovní i vnitřní část nabízí širokou škálu vodních atrakcí, jako je proudový kanál, vodní dělo, chrliče a masážní trysky.

Venkovní část Aquaparku Olomouc zahrnuje 25metrový bazén se třemi plaveckými dráhami, který je skvělý pro ty, kteří preferují klidnější plavání. Děti budou nadšeny z pestrobarevné lezecké stěny s vodní tématikou, herními panely a zábavnými konstrukcemi.

Ať už preferujete adrenalinové tobogány, vlnobití, relaxaci v sauně nebo sledování ryb ve velkých akváriích, české aquaparky mají co nabídnout pro každého.

Zdroje: travelking.cz, kdyjet.cz, kudyznudy.cz