Svět je plný nádherných pláží, které svým návštěvníkům berou dech a zanechávají nezapomenutelné vzpomínky. Takže pokud se ještě chystáte na pozdější dovolenou, podívejte se na několik z nich.

Hanalei Bay, Havaj: Tajemství mezi horami

Zdroj: Youtube

Ostrov Kauai, známý jako "Zahradní ostrov", ukrývá jedno z nejvzácnějších tajemství - Hanalei Bay. Dlouho předtím, než byla zaznamenána na filmovém plátně, přitahovala tato zátoka místní obyvatele svou mystickou krásou. Pláže Wai'oli, Hanalei Pavilion a Black Pot jsou omývány azurovými vlnami, které se odrážejí od nefritových hor, jež dosahují výšky až 4 000 metrů. Městečko je vyhledáváno zejména surfaři v zimních měsících, kdy vlny nabírají na síle a dávají vzniknout nádherným surfařským divadlům.

Copacabana, Brazílie: Ikonická pláž

Pláž Copacabana v Riu de Janeiru je ikonickým symbolem Brazílie. Tříkilometrový zlatavý písek, oslnivý výhled na okolní hory a art deco architektura vytvářejí unikátní atmosféru. Plážový bulvár se stal místem, kde se prolíná hudba, tanec a zábava. Kromě koupání a opalování je zde i bohatý noční život a kulinářské zážitky. Ačkoliv se Copacabana může třeba v něčem podobat jiným slavným plážím, její půvab a energie zůstávají nepopsatelné.

Le Morne, Mauricius: Kitesurfingový ráj

Pláže Mauricia jsou známé svou krásou, ale pláž Le Morne mezi nimi vyniká. Dvouapůlkilometrový písečný úsek, lemovaný kokosovými palmami a borovicemi, tvoří idylické zákoutí. Klidná voda laguny je rajským místem pro kitesurfing a další vodní sporty. Pohled na horu Le Morne poskytuje dramatický kontrast k tomu, co se děje podél břehu. V těchto chvílích si člověk uvědomí sílu a krásu přírody.

Pláž Seven Mile: Symfonie odpočinku a zábavy

Zdroj: Youtube

Na ostrově Grand Cayman v Kajmanských ostrovech leží jedna z nejvíce žádaných a uznávaných pláží - Seven Mile (Sedmá míle). Ačkoliv název značí sedm mil, délka pláže je mírně menší, ale to na její kráse vůbec nic nemění. Není to jen písek a voda, ale celá atmosféra, která vás obejme a pozve k dobrodružství. Luxusní resorty nabízejí pohodlí a vysoký standard, zatímco plážové bary a vodní sporty dodávají energii těm, kdo hledají zábavu. Pláž Seven Mile je jako symfonie, kde každý návštěvník najde svoji notu a tón.

La Pelosa: Skvost Sardinie

Na italském ostrově Sardinie se skrývá pláž, která v sobě spojuje krásu a udržitelnost. Pláž La Pelosa se může pochlubit bílým pískem a průzračnou vodou, která si zachovává svou krásu díky opatřením, jako je omezený počet návštěvníků a zákaz kouření. Tato pláž ukazuje, že udržitelný cestovní ruch může krásu přírody chránit a zdůrazňovat. Aragonská kamenná věž na sousedním ostrově dodává místu historický šmrnc a propojuje přítomnost s minulostí.

Matira: Tropický sen na Bora Bora

Vedle pohádkového jména stojí pláž Matira na ostrově Bora Bora s oprávněnou hrdostí. Bílý písek, tyrkysová voda a výhled na sopečné kopce vytváří nádherný kontrast a zároveň harmonii. Matira se vyznačuje poklidnou atmosférou a možnostmi odpočinku, které si zasloužíme během dovolené. Společně s dalšími plážemi v oblasti ukazuje Matira, proč jsou ostrovy Francouzské Polynésie synonymem pro plážový ráj.

Railay West: Tajemná krása jižního Thajska

Railay West je skutečně unikátním kouskem pevninského ráje, odděleným od Thajska vysokými útesy a džunglí. Výzvy horolezcům dodávají místu dobrodružný nádech, zatímco smaragdová laguna a okolní krásy přírody zvou na kajakářské výpravy. A co pláž Phra Nang? Písečná oáza obklopená skálami skrývá i tajemné jeskyně, kolem kterých koluje mnoho pověstí. Railay West je jako stvořený pro ty, kdo hledají kombinaci krásy přírody a dobrodružství.

Praia de Marinha: Klenot Algarve, který vás ohromí

Jižní část portugalského regionu Algarve je domovem pláží, které spojují zlatavý písek a vápencové skály. Mezi nimi vyniká Praia de Marinha, která získává uznání pro svoji autentičnost a krásu. Bez komerčního ruchu a s unikátním vzhledem je tato pláž jako poklad, který chce každý objevit. Pokud toužíte po jiných klenotech, Algarve má pro vás připraveny i další krásné pláže jako Praia dos Três Irmãos, Praia de Benagil nebo Praia da Falésia.

Pláže jako poklady planety

Nejkrásnější pláže světa jsou nesmírnými poklady planety, kde se snoubí přírodní krása, zábava a odpočinek. Každá z nich má své unikátní kouzlo a nabízí návštěvníkům neopakovatelné zážitky. Ať už se jedná o korálový písek, majestátní hory nebo azurově modré vlny, pláže nás vtahují do svého kouzla a nabízejí únik z každodennosti. Jejich krása je nepopiratelná a stojí za to je alespoň jednou v životě spatřit na vlastní oči.

Zdroje: travel.usnews.com, travelandleisure.com, francouzska-polynesie.svetadily.cz