Kamencové jezero – skrytý poklad Ústeckého kraje

Jedinečnost má mnoho podob, a jednou z nich je Kamencové jezero. Jezero, nacházející se nedaleko centra Chomutova, představuje jedno z největších jezer v České republice. Svojí chemickou strukturou vody, ve které dominuje kamenec, je na světové úrovni raritou. Navíc se věří, že jeho voda má pozitivní vliv na lidské zdraví.

Zdroj: Youtube

Dlouhá mola a rozmanité písčité i travnaté pláže vytvářejí dokonalý rámec pro odpočinek a relaxaci. Přestože se nejedná o mořské pobřeží, píseček pod vašima nohama a voda kolem vás vytvoří iluzi dokonalého plážového ráje. A co víc, můžete si tu vypůjčit šlapadla nebo paddleboardy a vyzkoušet nové vodní dobrodružství. Proč si neudělat přestávku v místní restauraci, kde si lze vychutnat pohled na jezero z terasy?

Horní Planá – pláž pro všechny

Na břehu Lipna, nedaleko přívozu a kempu, se rozprostírá písečná pláž Horní Planá, která je doslova rájem pro rodiny s dětmi i aktivní jednotlivce. Tohle místo má vše, co si lze přát pro dokonalý letní den. Široká písečná pláž, která se pozvolna svažuje do vody, je ideální pro ty, kteří si chtějí jen tak lehnout a nechat slunce hřát.

Ale nejenom to, Horní Planá nabízí i aktivní zábavu. Tenisové kurty, půjčovna sportovního vybavení, hřiště pro děti a dokonce i minigolf – zde se opravdu nikdo nenudí. A pokud vás překvapí nepříznivé počasí, nezoufejte. Přesunout se můžete do Aquaworld Lipno, kde se můžete koupat v krytém bazénu, zatímco děti objeví radost na trampolínách a prolézačkách v místním Hopsáriu.

Jezero Lhota – skvost východu

Když pomyslíme na jezero obklopené zelení a klidem, jezero Lhota v okrese Praha-východ nám zcela jistě vytvoří takový obraz. Průzračná voda, travnaté i písečné pláže, a dokonce i borovicový les vytváří z jezera Lhota opravdový ráj pro milovníky přírody a koupání.

A že to tu rozhodně není jenom o koupání, dokazuje nově zrekonstruovaný minigolf, volejbalové hřiště a nově vybudované dětské hřiště s prolézačkami. Prostor je zde přímo stvořený pro relaxaci, rodinné pikniky a všechny ty maličkosti, které dělají léto nezapomenutelným.

Bolevecké rybníky – skvost Plzně

Plzeňské Bolevecké rybníky jsou svým způsobem pokladem na okraji města. Tato přírodní atrakce, jejíž kořeny sahají do 15. století, se stala oblíbeným místem jak pro milovníky zimního bruslení, tak pro ty, kteří si chtějí užít léto na pláži.

Velký Bolevecký rybník hostí pláž Ostende s jemným pískem, kde se můžete opalovat, vychutnávat pohled na krajinu kolem a samozřejmě se osvěžit v rybníku. To vše doplňují molo, lehátka, bistro s chutnými pokrmy a nájemní možnosti pro vodní radovánky, jako jsou paddleboarding nebo šlapadla.

Takže proč letos hledat dovolenou za hranicemi, když Česká republika nabízí takovou škálu krásných míst k odpočinku a relaxaci? Kamkoli se rozhodnete vyrazit, jedno je jisté – nebudete litovat. Čekají na vás malebná jezera, písčité pláže a nespočet nezapomenutelných okamžiků strávených v objetí přírody.

Zdroje: svetcestovatele.cz, forbes.cz, prozeny.cz