Praha: Historický skvost Evropy

Stověžatá Praha, plná katedrál a mostů, si získala svou pozici mezi nejkrásnějšími místy díky své bohaté historii a architektuře. Redaktor magazínu Live Science Tom Garlinghouse, který vytvářel tento žebříček, se věnoval významu, který Praha získala během svého vývoje. Popisuje architekturu a věnuje se i historickým událostem, které zde proběhly. Z historicky významných osob uvádí například Karla IV. nebo Jana Husa. Samozřejmě nechybí zmínka o významných skvostech Prahy, jako je Pražský hrad, Vyšehradské muzeum, Pražský orloj nebo Karlův most.

V první desítce žebříčku se Praha nachází po boku dalších ikonických míst, která lákají turisty ze všech koutů světa:

Milford Sound: Ledovcovým dědictvím vytvořený ráj

Na první příčce se umístil Milford Sound. Jeden z nejkrásnějších světových fjordů je perlou Jižního ostrova Nového Zélandu. Za jeho existenci vděčíme ledovcové erozi, která probíhala po miliony let. Vznikl zaplavením ledovcového údolí. Zajímavé je, že jeho štíty rok od roku rostou. Je to proto, že australská a pacifická kontinentální deska, na kterých fjord leží, se pohybují proti sobě, a tím se okolní štíty každý rok o kousek zvýší.

Santorini: Sopečné krásy na vlnách Egejského moře

Na druhém místě se ocitl Santorini, který se vynořuje z jižních hlubin Egejského moře a je klenotem Kykladských ostrovů. Tento sopečný ostrov je známý svou drsnou a neotřelou krajinou. Obraz ostrova dotvářejí strmé útesy se zřetelnými a barevnými geologickými vrstvami, vulkanické pláže, romantické západy slunce a úchvatný výhled na azurově modré vody Egejského moře. Santorini je významnou turistickou destinací a archeologická lokalita Akrotiri je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Skye: Skotský ostrov odkrývá své malebné tajemství

Zdroj: Youtube

Třetí místo obsadil Skye. Ostrov ležící na pobřeží Skotska je největším ostrovem ze skupiny Vnitřních Hebrid. Tento malebný ostrov o šířce přibližně 80 km nabízí úchvatné scenérie v podobě vřesovišť, modrých jezer, rozlehlých vřesových polí, středověkých hradů a skalnatých hor. Jeho podnebí je typicky vlhké a větrné. Nicméně, když slunce vykoukne zpoza mraků, Skye se přemění v kouzelnou krajinu se třpytivými jezírky a nádhernými pobřežními výhledy.

Hora Huashan: Velkolepý vrchol

Na čtvrtém místě vznešeně stojí hora Huashan, nacházející se v provincii Shaanxi v Čína. Její název v mandarínštině odráží její majestátnost – "shan" znamená "hora" a "hua" znamená "velkolepá". Tento skvost se pyšní pěti vrcholy, z nichž nejvyšší dosahuje výšky 2 155 metrů. Skalnatá struktura hory je tvořena převážně žulovými vyvřelinami z druhohorního období, které vznikly v důsledku geologických zlomů trvajících miliony let. Výsledkem je dramatický horský profil s prudkými skalními stěnami a bohatou flórou.

Diversita a krása: Další ikonické destinace v žebříčku

Dalšími destinacemi v první desítce jsou Jökulsárlón v Islandu, Great Ocean Road v Austrálii, Seychely, Aleutské ostrovy a Machu Picchu v Peru. Každé z těchto míst má svou jedinečnou atmosféru a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.

Je skvělé vidět, že Praha je uznávána jako jedno z nejkrásnějších míst na světě. Je to důkaz toho, jak je naše hlavní město výjimečné a jedinečné. Praha má mnoho krásných památek a je velmi důležitá pro naši historii a kulturu. Je to město, které by měl každý, kdo má rád cestování a objevování nových míst, vidět alespoň jednou za život.

Zdroje: svetobeznik.info, livescience.com