Na seznamu nejdražších evropských destinací dominují švýcarská města. Náklady na život tam patří dokonce k nejvyšším na světě.

Království luxusu a nákladů

Na prvním místě se nachází švýcarská metropole Curych. Město je proslulé nejen svou bohatou historií a uměleckými poklady, ale také vysokými životními náklady. S úchvatnými Alpami a centrální polohou ve středu Evropy je Curych oblíbeným cílem pro cestovatele. Avšak cena za tento luxus a krásy je skutečně vysoká. Nemovitosti v Curychu patří mezi nejdražší na světě, a to i v kontextu již tak nákladného Švýcarska.

Diplomatický lesk a vysoké náklady

Ženeva, druhé největší švýcarské město, je známá svým kosmopolitním charakterem a diplomatickým významem. Bydlení v Ženevě je nejenom luxusní, ale především nákladné. Město se pyšní vysokou životní úrovní, která však jde ruku v ruce s vysokými náklady na bydlení a další životní potřeby.

Elegance a kvalita života

Malé město Lausanne ve Francouzském Švýcarsku nabízí čistou eleganci a kvalitu života. I přes svou malou rozlohu nabízí toto město nespočet příležitostí. Lausanne se může pyšnit krásnými krajinami, jezerem Leman a množstvím kulturních akcí. Kvalita života je však úměrná také cenám. A ty nejsou zrovna malé.

Město všech možností a cen

Londýn je známý svým bohatým kulturním dědictvím, finančním centrem a kosmopolitní atmosférou. Bydlení v Londýně může být výzvou pro peněženku, ale zároveň nabízí nekonečné možnosti pro kariéru, zábavu a společenský život.

Město obchodu a rekreačních příležitostí

Basilej, nacházející se na hranicích Švýcarska a Německa, láká obyvatele kvalitním životem, moderním prostředím a rekreačními aktivitami. Příroda, kultura a obchod jdou zde ruku v ruce, a to za cenu, která se řadí mezi nejvyšší v Evropě.

Mezi dalšími městy, která se umístila na seznamu, jsou Dublin, Kodaň, Amsterdam, Paříž a Oslo. Tato města se vyznačují svými specifickými rysy a nabízejí unikátní zážitky. Přestože si budete muset sáhnout hlouběji do peněženky stojí určitě za návštěvu. Celkový seznam naleznete zde.

Praha: Skvělé hodnocení

A jak v tomto žebříčku obstála Praha? Ta se umístila na pěkném 47. místě. A to je vlastně docela dobře. Oproti výše uvedeným městům si hlavní město, s ohledem na krásu, historické památky a přitažlivost pro turisty, drží vysokou laťku za přijatelné ceny.

Evropa je plná fascinujících měst s rozmanitými kulturami a historií. Žebříček nejdražších měst v Evropě nám ukazuje, že životní náklady mohou výrazně ovlivnit volbu místa k bydlení. Ačkoli některá města nabízejí luxus a vysokou kvalitu života, není třeba podcenit ty destinace, které se umístily o něco níže, jako je krásná Praha.

Zdroje: expatistan.com, govisafree.com, nationalworld.com