Žebříček bezpečnosti

Plánování dovolené s dětmi může přinést své výzvy. Když ale vyberete vhodnou destinaci, ušetříte si polovinu starostí. Zvolit byste měli místo nejen krásné, ale zároveň bezpečné. Naštěstí, existují lokality, které těmto požadavkům vyhovují. Jejich seznam najdete v přehledu Nejbezpečnější země světa 2023 od organizace World Population Review.

Tento žebříček bezpečnosti je sestavený na základě 23 ukazatelů mírového indexu a nabízí přehled zemí, kde můžete užít dovolenou bez stresu. Nejbezpečnější země jsou ty, které se vyznačují vysokou úrovní prosperity, sociálního zabezpečení a vzdělání, ale i efektivními soudními a vládními systémy.

Zdroj: Youtube

Vede Island

Na vrcholu tohoto žebříčku najdeme Island. Přes svou dramatickou krajinu a extrémní podnebí je tato země známá svým klidem a bezpečností. Nízká míra kriminality, absence ozbrojených policejních sil a rovnostářské zákony tvoří prostředí, které je jako stvořené pro rodinný výlet.

Nový Zéland – skvělá volba

Na druhém místě se nachází Nový Zéland, země plná přírodních krás a nízkého stupně kriminality. Pokud vyhledáváte dobrodružství, Nový Zéland nabízí mnoho možností od horolezectví přes jízdu na kajaku až po pozorování divoké zvěře.

Irsko, klid v srdci Evropy

Třetím místem se pyšní Irsko. Tato země je sice známá svou bouřlivou historií, ale dnes je zde nízká úroveň kriminality a minimum násilí. Jedinou výstrahou pro návštěvníky mohou být kapsáři v turisticky oblíbených místech. Počítat je třeba i s riziky spojenými s drsnou irskou přírodou, jako jsou útesy a klikaté silnice.

Mezi deseti nejbezpečnějšími zeměmi světa najdeme také Dánsko, Rakousko, Portugalsko, Slovinsko, Českou republiku, Singapur a Japonsko. Tyto země jsou ideální pro rodinné výlety díky své nízké míře kriminality, bezpečným silnicím a minimálním sociálním konfliktům.

Česká republika v první desítce

Je třeba zdůraznit, že Česká republika se umístila na osmém místě tohoto žebříčku. S nízkým stupněm kriminality a terorismu, kvalitní zdravotní péčí a dostupnými službami je to ideální destinace pro rodinnou dovolenou.

Pokud tedy váháte, kam s dětmi letos v létě vyrazit, možná vám žebříček nejbezpečnějších míst na světě v rozhodování pomůže. Naleznete zde atraktivní destinace pro rodinnou dovolenou, které jsou bezpečné a mírumilovné. Budete se tak moci věnovat jen svým ratolestem a nebudete zbytečně ve stresu z toho, jaké nástrahy zde na vás či vaše děti čekají. Dobrou volbou destinace pro rodinnou dovolenou si zážitky s vašimi dětmi užijete na 100 procent.

Zdroje: www.travelawaits.com, www.traveloffpath.com, www.bhtp.com