Mnozí vědí o krásách Maroka, už ale tolik netuší, že je taktéž nejpřívětivější a nejotevřenější zemí arabského světa. V Maroku se proplétá kultura evropského, afrického a arabského světa, a přesto si zatím uchovává svůj nezaměnitelný půvab pouštní země.

Od nepaměti bylo Maroko křižovatkou různých kultura a i nadále se zde mísí berberské zvyky s evropskou kulturou. Maroko je netypickou destinací, která vás naprosto okouzlí. Úředním jazykem je arabština, ale velmi dobře se zde domluvíte i francouzsky. 

Čtěte také

Voda v Mrtvém moři je tak hustá, že i otočení na břicho vás bude stát slušnou dávku úsilí a za žádnou cenu se tady nezvládnete utopit.

Čtěte také

3 důvody proč prozkomat Mrtvé moře

Perla marockého pobřeží

Zaměříme se na Agadir a Marrakéš, dva rozdílné „světy“ v čarovné zemi Maroko. Agadir neboli „Perla marockého pobřeží“, leží na pobřeží Atlantiku asi 500 kilometrů jižně od Casablanky. Je důležitým marockým přístavem. Agadir má téměř 10 kilometrů dlouhou pláž a azurové moře, to vše je lemované dobrými nákupními možnostmi v typických malých krámcích s místními produkty. Slunce zde svítí téměř po celý rok, pláže jsou zde přenádherné, široké, písčité, čisté a jsou doplněny mnoha kavárnami. Každý hotel má svoji vyhrazenou část jen pro své hosty. 

Červená perla jihu

Rádi bychom vám představili ještě „Červenou perlu jihu“ – Marrakéš, která si svoji přezdívku vysloužila díky zabarvení vysokých hradeb a půdy. Marrakéš se rozkládá mezi úpatím zasněžených vrcholků pohoří Atlas a pouští Sahary a bezpochyby patří mezi nejkrásnější a nejfantastičtější města Afriky. Město bylo založeno roku 1062 n. l. sultánem Youssef bin Tachfin.

Čtěte také

Korfu, nejzelenější z řeckých ostrovů.

Čtěte také

Lefkada: Perla mezi Jónskými ostrovy

Za návštěvu stojí honosné paláce velkovezíra El-Badia. Exotickou podívanou zažijete na proslulém náměstí Jemaa el-Fna, které je centrem Mediny a kulturního dění města. Pro cestovatele se zde odehrává jedna z nejpůsobivějších scén pod širým nebem - náměstí se hemží typickými prodavači vody, ovoce, koření, hadích kůží, výrobků z kůže, kovů, dále akrobaty, zaříkávači hadů, krotiteli opic, žongléry a tanečníky.

Pravou marockou kávu a všudypřítomný přeslazený mátový čaj můžete ochutnat v kavárnách, kterými je náměstí doslova obklopeno. Nedaleko náměstí se nachází rozsáhlý sousk (tržiště), kde ke koupi seženete téměř cokoliv.