V těchto krajinách se často říká: „Všechno chce vaši smrt.“ Možná se to zdá přehnané, ale jakmile si povšimnete smrtících sil skrytých v této nádherné oblasti, budete chápat, proč tato oblast patří k nejnebezpečnějším místům na zemi.

Svědivé stromy

První na seznamu je strom žahavý. Vidět strom s velkými listy a krásnými červenými bobulemi může vzbudit touhu se jej dotknout. Ale pozor! Strom žahavý nese své jméno zcela oprávněně. Jeho pichlavé chloupky mohou způsobit měsíce trvající bolest a svědění.

Divoká prasata

V noci se v deštném pralese probouzejí divoká prasata. Jejich populace v Austrálii je ohromující, odhadem jich zde žije až 21 milionů. I když se může zdát, že se divoká prasata soustředí pouze na jiná zvířata, pokud je člověk ve špatné době na špatném místě, může se stát terčem jejich útoku. Je třeba být neustále ostražitý.

Krásné, ale smrtící medúzy

Představte si křišťálově čisté vody, v nichž plavete, a nevědomky narazíte na něco průsvitného. Může jít o váš první a poslední kontakt s medúzou Box. Tyto medúzy mohou být zdrojem silné bolesti a dokáží způsobit smrt. Proč? Protože jejich jed napadá kardiovaskulární systém, což může vést k utonutí dříve, než stihnete zavolat o pomoc.

Krokodýli, skrytí lovci

Když už hovoříme o vodních nebezpečích, nemůžeme opomenout obávané mořské krokodýly. Jsou inteligentní a extrémně agresivní, navíc jsou tito plazi naprostými mistry v překvapivých útocích. Zvládnnou stáhnout pod vodu krávu i člověka, v jejich blízkosti je potřeba maximální obezřetnosti.

Ostnatá past

Možná si myslíte, že vegetace je nejmenším z vašich problémů. Avšak liána známá jako"Wait-a-While" – "počkejte chvíli" vás může přesvědčit o opaku. Ačkoli může vypadat neškodně, ostny na jejím povrchu jsou připraveny vás chytit a nepustit. Historky o lidech uvízlých v těchto pastech na několik hodin či dokonce dní se můžou jevit jako babské povídačky, ale je lepší si dát pozor, než skončit v podobné situaci.

Člověk – největší nebezpečí

Zdá se, že ve světě plném nebezpečí přírody je člověk stále tou největší hrozbou. Se západem slunce přichází temnota a s ní i opilí řidiči, kteří mohou představovat smrtící riziko pro nic netušící chodce.

Na první pohled ráj, avšak vskutku nebezpečný – mys Soužení nám připomíná, že krása může být zavádějící a že příroda má v sobě nekompromisní sílu. Přestože tato lokalita nabízí úchvatné scenérie a fascinující biologickou rozmanitost, musíte být na pozoru před vším, co vás zde obklopuje.

Zdroje: newsport.com.au, vagabond3.com, en.wikipedia.org