Inspirace z čínské kultury

Symbol štěstí a prosperity v čínské kultuře, Ruyi, dal jméno tomuto architektonickému skvostu. Unikátní tvar mostu, inspirovaný tímto tradičním symbolem, je ohromující, neobvyklý a nápaditý. Křivka, která se zdá být jako ohýbaná nebo zkroucená v závislosti na úhlu pohledu, přináší do tohoto projektu jedinečnou dimenzi.

Průhledná podlaha a propast pod nohama

Nedokážete odolat pokušení zastavit se a obdivovat, jak se most klene nad okolní krajinou. S délkou téměř 100 metrů a se dvěma podlažími poskytuje most pohledy, které jsou nejen nádherné, ale také fascinující.

Zdroj: Youtube

Podlaha mostu je tvořena průhledným sklem, které umožňuje návštěvníkům pohled na 140 metrů hlubokou propast pod jejich nohama. Zážitek tedy není určený pro slabé nátury, ale jen pro ty, kteří mají rádi adrenalin a hledají nové výzvy.

Při chůzi po mostě si můžete všimnout, jak se konstrukce mostu mění a přizpůsobuje se různým úhlům pohledu. Toto je způsobeno jeho jedinečnou křivkou a tím, jak je konstrukce ocelového rámu navržena a postavena.

Magnet pro turisty z celého světa

Most Ruyi se stal symbolem moderní Číny. Je to místo, které odráží zemi, její pokrok a inovace. Most se stal populární turistickou atrakcí a přitahuje návštěvníky z celého světa. Každý den se zde setkávají lidé z různých kultur, aby prozkoumali a obdivovali tento architektonický skvost.

Navzdory svému futuristickému vzhledu má most hluboké kořeny v čínské kultuře. Název a tvar mostu jsou odkazy na historii a tradici Číny, materiály a konstrukce jsou zase důkazem technologického pokroku. Most tedy zůstává pevně spojený s čínskou kulturou a tradicemi.

Most Ruyi není jen místo, které stačí vidět, ale je třeba ho i zažít. Při chůzi po průhledné skleněné podlaze pocítíte adrenalin a můžete zároveň obdivovat okolní krajinu. Most nabízí zážitek pro všechny smysly – vizuální nádheru, zvuky přírody a dokonce i dotek větru, který fouká skrze jeho otevřenou konstrukci. Most Ruyi snoubí tradiční a moderní, přírodní a lidské. Přináší nový rozměr cestování, zážitků a objevování.

Zdroje: interestingengineering.com, www.news.com.au, www.dailymail.co.uk