Nový projekt, který by mohl znovu předefinovat pojem luxusního cestování, je právě ve vývoji kanadskou společností Moon World Resorts Inc. Připravuje se stavba monumentálního „měsíčního resortu“, jehož hlavním lákadlem bude uměle vytvořený Měsíc. Tato 224 mtrů vysoká replika nebeského tělesa bude hosty lákat nejen tím největším pohodlím a luxusem, které byste očekávali od prvotřídního resortu, ale také lákat na exkluzivní zážitky, inspirované vesmírnými dobrodružstvími.

Soukromý vesmír pro zvané

První z plánovaných čtyř resortů, které jsou dílem architektů Sandry G. Matthewsové a Michaela R. Henderson, je výjimečný tím, že se snaží přiblížit zážitky spojené s vesmírnou turistikou široké veřejnosti. Nový resort, jehož centrálním prvkem bude gigantický umělý měsíc, je výsledkem dvacetiletého vývoje a nekonečné práce nejen zmiňovaných architektů, ale i mnoha dalších odborníků. Ústřední budova resortu nabídne nejen prvotřídní ubytovací a wellness služby, ale také inovativní zážitky, které budou návštěvníkům umožňovat prožít vlastní vesmírné dobrodružství.

Noční klub na umělém Měsíci

Tento kosmický zážitek začne simulovaným letem raketoplánem, který vás dopraví k povrchu Měsíce. Tam budete mít možnost prozkoumat autentickou měsíční kolonii. Resort nabídne také wellness centrum, noční klub a 300 luxusních soukromých bytových jednotek, označovaných jako "moonpads", tedy měsíční polštářky.

"Moonpads" budou vybaveny špičkovými technologiemi a budou navrženy tak, aby poskytovaly útulný a luxusní zážitek podobný tomu, jaký by astronauti mohli mít v budoucích měsíčních stanicích. Každý z těchto apartmánů nabídne neuvěřitelný výhled na hvězdnou oblohu a okolní krajinu resortu, který je navržen tak, aby napodobil měsíční povrch.

Pro ty, co hledají jen to nejlepší

Pro hosty, kteří chtějí prozkoumat povrch Měsíce, bude resort nabízet řadu exkurzí v "lunárních roverech", jež jsou autentickými replikami vozidel, používaných astronauty při průzkumu povrchu Měsíce. Samozřejmě, v souladu s dubajskou tradicí luxusu a extravagance, nebude resort postrádat prvotřídní restaurace, butiky a jiná zařízení, která z něj udělají cíl pro ty, kteří hledají nejlepší ze všeho.

Zdroj: Youtube

Vesmírný zážitek do dosahu ruky

Dokončení zmiňovaného více než ambiciózního projektu je naplánováno na rok 2027, kdy by mělo dojít k otevření měsíčního komplexu. Jeho cílem přinést zážitek vesmírného cestování na dosah ruky. Ačkoli cena za pobyt v tomto resortu zatím nebyla oznámena, je jasné, že si hosté za tak ojedinělý zážitek budou muset hodně připlatit. Jistě se ale najde dost vesmírných nadšenců, kteří takovou cenu rádi akceptují.

Moon World je dalším příkladem toho, jak se Dubaj stává lídrem v oblasti inovativní architektury a luxusního cestování a jde o destinaci, na kterou si provozovatelé podobných, i když mnohem skromnějších cestovatelských atrakcí po celém světě, musí dát dobrý pozor. Možná, že jednoho dne si u my budeme moci vychutnat pohled na hvězdnou oblohu z vlastního "moonpadu".

Zdroje: moomworldresort, cnn, echo24