Šumava je fascinující oblastí, která je plná přírodních krás a tajemství. Již od pradávných dob lákal tento region lidi svou magickou silou a neopakovatelným prostředím. Na Šumavě se nachází mnoho zajímavých lokalit obestřených záhadami a tajemstvími. Jednou z nich jsou i menhiry u Javorníku, které zde stojí již tisíce let a vyvolávají otázky o jejich účelu a původu.

Menhiry u Javorníku: Záhady minulosti

Menhiry jsou velké kamenné sloupy, které jsou vztyčeny ve vertikální poloze do země. Tyto megalitické stavby byly postaveny v pravěku a jsou různých tvarů a velikostí. Menhiry byly součástí mnoha kultur po celém světě a měly různé účely. Často se věřilo, že mají zvláštní energetické vlastnosti a mohou komunikovat s okolním prostředím.

Měsíční kámen: Impozantní a magický

Jeden z nejznámějších menhirů je Měsíční kámen, který se nachází na rozhraní Plzeňského a Jihočeského kraje, poblíž obce Javorník. Tento menhir přitahuje mnoho návštěvníků svou tajemnou atmosférou.

Měsíční kámen u Javorníku měří asi 1,8 m a jeho tvar není klasický; půdorys je obdélníkový, dokonce se blíží čtverci. Tento impozantní menhir je tvořený z tvrdého křemence, což zvyšuje jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům. Nejzajímavější je ale jeho zvláštní energetická aura. Místní obyvatelé věří, že kámen vyzařuje magickou energii a že zde panuje zvláštní atmosféra. Badatelé zkoumají tuto energii a snaží se odhalit, jakým způsobem menhir ovlivňuje okolí. Senzibilové se shodují, že skutečně Měsíční kámen disponuje velmi silným energetickým polem, které má léčivé a harmonizační účinky. 

Menhiry kolem Javorníku: Unikátní skupina zázračných kamenů

Kromě Měsíčního kamene se v blízkosti nachází několik dalších menhirů. Mezi nejznámější patří Sluneční kámen, který je nedaleko. Sluneční kámen je menší, ale také vyzařuje zvláštní energii. Další menhiry v okolí jsou Železný kámen, který je umístěn na protější straně hory, a Zvonařův kámen, který se nachází v blízkosti horského potoka. Tyto menhiry společně tvoří unikátní skupinu megalitických památek.

Čtěte také

Hrad Zvíkov

Čtěte také

Na hradě Zvíkově mohou citliví lidé vnímat energie nebo zažívat zvláštní pocity

Čtěte také

Kamenný kruh

Čtěte také

Kamenný kruh druidů na vrchu Hovězák

Menhiry u Javorníku Na Šumavě jsou fascinujícími pozůstatky minulých dob. Měsíční kámen je zvláště zajímavý svou energetickou aurou. Návštěva této lokality nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat tajemný svět megalitických památek a přiblížit se k jejich původu a účelu. Jestliže vás lákají neznámá a mystická místa, pak je menhirová skupina u Javorníku na Šumavě tím pravým místem pro vaši další dobrodružnou cestu.

Zdroje: www.sumavanet.czwww.kudyznudy.czwww.javornik.cz