Šumava je fascinující oblastí, která je plná přírodních krás a tajemství. Již od pradávných dob lákal tento region lidi svou magickou silou a neopakovatelným prostředím. Na Šumavě se nachází mnoho zajímavých lokalit obestřených záhadami a tajemstvími. Jednou z nich jsou i menhiry u Javorníku, které zde stojí již tisíce let a vyvolávají otázky o jejich účelu a původu.

Menhiry u Javorníku: Záhady minulosti

Menhiry jsou velké kamenné sloupy, které jsou vztyčeny ve vertikální poloze do země. Tyto megalitické stavby byly postaveny v pravěku a jsou různých tvarů a velikostí. Menhiry byly součástí mnoha kultur po celém světě a měly různé účely. Často se věřilo, že mají zvláštní energetické vlastnosti a mohou komunikovat s okolním prostředím.

Měsíční kámen: Impozantní a magický

Jeden z nejznámějších menhirů je Měsíční kámen, který se nachází na rozhraní Plzeňského a Jihočeského kraje, poblíž obce Javorník. Tento menhir přitahuje mnoho návštěvníků svou tajemnou atmosférou.

Měsíční kámen u Javorníku měří asi 1,8 m a jeho tvar není klasický; půdorys je obdélníkový, dokonce se blíží čtverci. Tento impozantní menhir je tvořený z tvrdého křemence, což zvyšuje jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům. Nejzajímavější je ale jeho zvláštní energetická aura. Místní obyvatelé věří, že kámen vyzařuje magickou energii a že zde panuje zvláštní atmosféra. Badatelé zkoumají tuto energii a snaží se odhalit, jakým způsobem menhir ovlivňuje okolí. Senzibilové se shodují, že skutečně Měsíční kámen disponuje velmi silným energetickým polem, které má léčivé a harmonizační účinky.

Menhiry kolem Javorníku: Unikátní skupina zázračných kamenů

Kromě Měsíčního kamene se v blízkosti nachází několik dalších menhirů. Mezi nejznámější patří Sluneční kámen, který je nedaleko. Sluneční kámen je menší, ale také vyzařuje zvláštní energii. Další menhiry v okolí jsou Železný kámen, který je umístěn na protější straně hory, a Zvonařův kámen, který se nachází v blízkosti horského potoka. Tyto menhiry společně tvoří unikátní skupinu megalitických památek.

Související články

Menhiry u Javorníku Na Šumavě jsou fascinujícími pozůstatky minulých dob. Měsíční kámen je zvláště zajímavý svou energetickou aurou. Návštěva této lokality nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat tajemný svět megalitických památek a přiblížit se k jejich původu a účelu. Jestliže vás lákají neznámá a mystická místa, pak je menhirová skupina u Javorníku na Šumavě tím pravým místem pro vaši další dobrodružnou cestu.

Zdroje: www.sumavanet.cz, www.kudyznudy.cz, www.javornik.cz