Záhada chlapce v džungli

V roce 1872 lovcům na lovecké výpravě padla do oka neobvyklá scéna v džungli. Smečka vlků se hnala lesním porostem za podivnou lidskou postavou, která se pohybovala nejen po nohách, ale také po rukou. Tato scéna vzbudila zvědavost lovců, kteří se rozhodli chlapce chytit a přivést ho k lidem. Po několika obtížných okamžicích se jim podařilo chlapce zajmout a přivést ho k misionáři, který jej přivedl do sirotčince. Chlapec byl pokřtěn a dostal jméno Sanichar.

Adaptace mezi lidmi

Sanichar se narodil divoce a jeho způsoby byly zcela odlišné od lidských. Byl nepořádný, jedl syrové maso a komunikoval zvířecími zvuky. I když se pokoušel naučit lidskou řeč, nikdy se mu to plně nepodařilo. Ve svém novém životě se snažil najít své místo, ale nikdy se zcela nezačlenil mezi ostatní lidi. Měl však náklonnost k jinému divokému dítěti v sirotčinci, a společně si pomáhali zvládat svůj nový život. Sanichar rád trávil čas se zvířaty a v džungli se cítil jako doma.

Čtěte také

Inuité na své děti nikdy nekřičí

Čtěte také

Eskymák vychovává děti jinak než Evropan. Malí Inuité jsou chudí, ale šťastní

Přestože strávil dvě desetiletí mezi lidmi, nikdy si plně neosvojil lidské zvyky. Oblíbil si kuřáckou tradici a rád běhal po čtyřech končetinách. Chodit vzpřímeně bylo pro něj stále nepohodlné. Jeho divoký původ byl všude okolo něj patrný.

Rudyard Kipling a Mauglí 

Dina Sanichara potkal Rudyard Kipling během svého pobytu v Indii a divoký chlapec ho silně ovlivnil. Spisovatel se rozhodl vytvořit Mauglího na základě této skutečné postavy. Kiplingova "Kniha džunglí" tak byla inspirovaná reálným příběhem a dala život jedinečné postavě, která se zapsala do srdcí čtenářů po celém světě.

I když se Dina Sanichar snažil žít mezi lidmi, jeho příběh ukázal, že nelze vykořenit divokost z člověka, který vyrostl v džungli. Nikdy se plně nezačlenil mezi ostatní lidi a nakonec zemřel ve svých třiceti letech na tuberkulózu.

Čtěte také

Čtěte také

Ostrov jako z hororu: Ženy a děti byly v zajetí hladu i vraždícího psychopata

Mauglí a jeho věčná dědictví

Díky Dina Sanicharovi má Mauglí nejen literární význam, ale také nám připomíná, že lidská povaha je složitá a někdy tajemná. Skutečný příběh "Mauglího" nám ukazuje, že ať už jsme vychováni mezi lidmi, nebo zvířaty, naše jedinečnost nás dělá tím, čím skutečně jsme – bytostmi s nekonečnými možnostmi a příběhy, které stojí za to sdílet s celým světem.

Zdroje: allthatsinteresting.comtimesnownews.commedium.com