Kurt Hughes, který vystudoval architekturu a má za sebou vynikající 35letou kariéru v oblasti designu jachet, není cizincem v oblasti maximalizace pohodlí v malých prostorách. Jeho odborné znalosti se ukázaly jako neocenitelné při přeměně obrazu lunárního modulu Apollo v hmatatelnou, obyvatelnou stavbu. Vyzbrojen vytištěným obrázkem ikonického lunárního modulu Apollo se vydal na šestileté dobrodružství, které vyvrcholilo vytvořením obydlí Lunar Lander Dwelling – futuristického malého domu s nádechem nadpozemského světa.

Zdroj: Youtube

Inovace v konstrukci malých domů

Hughesův přístup ke konstrukci obydlí byl revoluční. Vyhnul se běžným úskalím tradiční konstrukce malých domů, která často vede k těžkým a nestabilním stavbám. Místo toho použil svůj stavitelský um a vytvořil obydlí, které je nejen lehké, ale díky rozsáhlé izolaci a epoxidem potaženým stěnám a podlahám také vysoce energeticky účinné a odolné vůči vlhkosti a plísním.

Lehký zázrak

Ve světě, kde malé domy obvykle váží 10 000 kg, je obydlí Lunar Lander Dwelling zázrakem s hmotností pouhých 3 000 kg. Nenechte se však zmást jeho lehkostí. Obydlí se může pochlubit pozoruhodnou stabilitou, je podepřeno třemi ocelovými nosníky a ukotveno vodicími lany, které jsou připraveny odolávat nerovnostem terénu bez sebemenšího zakolísání.

Pohodlí se snoubí s autenticitou

Interiér lunárního modulu je důkazem Hughesovy lásky k vesmíru. Komfortní prostor o rozloze 22 m² je důmyslně rozvržen pod kopulovitým střešním oknem a nabízí útulný obytný prostor doplněný jídelním koutem, kuchyňským koutem, koupelnou, a dokonce i malou venkovní terasou. Ve spodním patře se nachází kuriózní prostor na spaní, který prozrazuje, že každý centimetr prostoru je promyšleně využit.

Udržitelnost ve hvězdách

Lunar Lander, jenž si osvojil bydlení mimo síť, je zcela napájen solárními panely a má další rezervy pro připojení k elektrické síti a kanalizaci. Soběstačná funkce je nejen v souladu s ekologickým uvědoměním, ale také odráží autonomii svého nebeského protějšku.

Ačkoli se Hughes nehodlá se svým jedinečným výtvorem rozloučit, velkoryse nabízí plány k prodeji, a umožňuje tak ostatním vydat se na vlastní mezihvězdné architektonické cesty.

Na pozadí klidné řeky Columbia našla rodina Hughesových dokonalý víkendový únik. Kabina Lunar Lander není jen symbolem inovativního designu, ale také důkazem toho, čeho lze dosáhnout s vynalézavostí a vášní. V tomto prostoru se můžete doslova dostat ke hvězdám a zažít domov, který je opravdu jako z jiného světa.

Zdroje: weirdhomestour.com, idownsized.com, homecrux.com