Vědecký tým z TollFreeForwarding představil světu model budoucího člověka pojmenovaný "Mindy". Tento model vytvořený s pomocí 3D designu a odborníků z oblasti výzkumu vlivu technologií na lidské tělo ukazuje možnou podobu lidské fyzické formy v roce 3000, pokud budeme nadále nadměrně využívat technologie.

Shrbení a přetížení

Jedním z nejvíce zarážejících aspektů modelu Mindy je její shrbené držení těla. Nezdravý sklon hlavy nahoru či dolů, ke kterému dochází v důsledku dlouhých hodin strávených s chytrými telefony, může vést k deformaci páteře. Rovněž ruce, jež neustále drží mobilní telefony, by se mohly transformovat v nepřirozené drápy.

Textový dráp a smartphone loket

Nadměrné používání mobilních telefonů a počítačů má však důsledky, které přesahují pouhé estetické deformace. Specialista Dr. Nikola Djordjevic upozorňuje na tzv. "textový dráp", syndrom způsobený přetížením určitých bodů na rukou. K dalším projevům patří "smartphone loket", kdy se loket ohýbá v úhlu 90 stupňů, což může způsobit problémy s nervy.

Oči a mozek pod tlakem

Ani obličej a oči nezůstávají nezasaženy. Silnější krk a menší mozek jsou výsledkem svalové práce v zátylku, potřebné k udržení hlavy v nezdravé poloze. Oči jsou zároveň vystaveny dlouhodobému namáhání, které je způsobeno fixací na displeje, což by mohlo vést k rozšíření vnitřního víčka nebo dokonce k vyvinutí čočky, která by blokovala škodlivé modré světlo.

Lekce z modelu Emma

Model Mindy nás také upozorňuje na důležitost dobrých pracovních podmínek. Jde ruku v ruce s modelem Emma představeným již v roce 2019, který ukazuje negativní následky nezdravého pracovního prostředí. Trvale shrbené držení těla a problémy s očima jsou jen některé z výzev, kterým lidé v budoucnosti mohou čelit.

Čtěte také

Pěstování mikroskopických mořských organismů, by mělo řešit problematiku oteplování a zvyšování hladiny

Čtěte také

Jak mohou bydlet lidé v budoucnosti: Průhledné obří koule plovoucí oceánem

Jak předejít technologické dystopii

Vědci a odborníci zdůrazňují nutnost zodpovědného a uvědomělého používání technologií pro minimalizaci jejich negativních dopadů na lidské tělo. Rovněž apelují na zaměstnavatele, aby se starali o zdraví a pohodu svých zaměstnanců a vytvářeli prostředí, které podporuje zdravý způsob života.

Čtěte také

budoucnost

Čtěte také

Vědci sestavili seznam příčin, na které se bude nejčastěji umírat v roce 2050

Model Mindy nás názorně upozorňuje, že technologie mohou být mocným nástrojem, ale také mohou mít nežádoucí dopady na naše fyzické zdraví. Je naší povinností využívat technologie s rozvahou a zodpovědností, abychom si zachovali dlouhodobě zdravý a pohodlný život. Bude fascinující sledovat, jak se technologie budou dále vyvíjet a jaké změny nás čekají v budoucnosti.

Zdroje: dotyk.czdailyrecord.co.ukgreekreporter.com