Cestování může být vzrušující dobrodružství, avšak náklady na něj mohou rychle narůstat. Naštěstí existuje několik destinací po celém světě, které nabízejí úžasné zážitky za rozumnou cenu. Toto jsou naše tipy na lokality, kde lze cestovat bez přílišného zatížení peněženky.

Bulharsko, Zlaté písky – kombinace pláží a historie

Bulharsko je známé svými nádhernými plážemi a oblast Zlaté písky je jedním z takových příkladů. Nabízí možnost kombinovat relaxaci na pláži s poznáváním místní historie. Nedaleké město Varna, perla Černého moře, je jen 17 kilometrů od Zlatých písků. Je známé svou bohatou historií a přístavními atrakcemi. Navíc cenové úrovně zde jsou příjemné, za jídlo a pití utratíte podstatně nižší částky než v mnoha ostatních evropských destinacích.

Slovinsko, Lublaň – půvabná metropole s atrakcemi a jezerem

Lublaň je slovinská metropole, která je známá svou půvabnou architekturou a živou atmosférou. Město nabízí řadu atrakcí, které jsou snadno dostupné pěšky nebo veřejnou dopravou. Zároveň je zde možné najít cenově dostupné ubytování. Jeden z hlavních zážitků je návštěva jezera Bled, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě. Místní kuchyně také stojí za poznání, přičemž ceny jsou přijatelné.

Maďarsko, Budapešť – historie, architektura a termální lázně

Budapešť, hlavní město Maďarska, je známá svými historickými památkami, nádhernou architekturou a termálními lázněmi. Od návštěvy Rybářské bašty po relaxaci v lázních Széchenyi nebo prozkoumání židovské čtvrti a jejích bizarních barů je zde spousta atrakcí pro každého cestovatele. Ceny ubytování zde začínají na 15 dolarech za noc, což spolu s cenami za jídlo a pití a dostupnou veřejnou dopravou tvoří cenově přátelskou cestovatelskou destinaci.

Galicie, Španělsko – kouzelný region s divokými plážemi

Galicie je kouzelný region nacházející se na severozápadě Španělska. Jeho divoké pláže, majáky a krásná zelená krajina lákají tisíce turistů každý rok. Co je však skvělé, jsou ceny, které se podobají cenám ve Španělsku z 90. let. Od kávy po oblíbené mořské plody podávané přímo ze sítě si zde můžete vychutnat místní kulinářské lahůdky za dostupné ceny. Kulturní dědictví regionu je fascinující a nabízí možnost zdarma prozkoumat historii a kulturu této malebné destinace.

Skopje, Severní Makedonie – levná a kulturně bohatá destinace na Balkáně

Severní Makedonie, země na Balkánském poloostrově, je jednou z nejlevnějších destinací v Evropě. Skopje, její hlavní město, je zároveň i centrem kulturního dědictví. Prázdninová sezóna začíná v červnu, když teploty dosahují příjemných 27 stupňů Celsia. Zde si můžete užít večeři pro dva za rozumnou cenu a ochutnat místní pivo bez zbytečného zatížení vašeho rozpočtu.

Cestování může být cenově dostupné, pokud víte, kam jet. Mnohé destinace nabízejí skvělé zážitky bez toho, aby vás připravily o veškeré úspory. Důležité je však mít na paměti, že nejdůležitější je plánování a včasné rezervace, abyste získali nejlepší možné nabídky. Bez ohledu na to, kam se rozhodnete vyrazit, jedno je jisté – na světě je mnoho míst, které stojí za prozkoumání.

Zdroje: citymagazine.si, esquire.cz, mujlife.cz