Mnozí z nás si pod letní dovolenou představují záplavy slunečních paprsků, teplou písečnou pláž a osvěžující mořské vlny. Ale co když bychom vám řekli, že můžete spojit letní slunce s bělostí sněhu? Není nutné létat na jižní polokouli, abyste zažili zimní radovánky během léta. Evropa je pokladnicí míst, kde můžete i v parných dnech objevovat kouzlo zimních sportů.

Zermatt – švýcarský ráj pro letní lyžaře

Zdroj: Youtube

Pokud toužíte po letním lyžování, Zermatt ve švýcarském kantonu Valais by měl být na vašem seznamu. V letních měsících zde můžete najít osvěžující kombinaci slunce a sněhu. Ledovec Theodul nabízí ideální podmínky pro letní lyžování – široké otevřené sjezdovky, které osloví nejen zkušené lyžaře, ale i začátečníky. Pro ty, kteří hledají trochu adrenalinu, je zde k dispozici snowpark. Ať už se vydáte jakýmkoli směrem, panoramatické výhledy vás nikdy nenechají lhostejnými.

Cervinia: Italský klenot uprostřed letního sněhu

Přesuneme-li se do sousední Itálie, najdeme tam středisko Cervinia. Cervinia není jen zimní destinací. Toto lyžařské středisko vás bude bavit po celý rok, protože přináší stejně poutavé zážitky i v letních měsících. Ledovec Plateau Rosa se tyčí ve výšce 3500 metrů a nabízí nejen skvělé lyžování, ale také úžasné výhledy na Matterhorn. Navíc můžete obdivovat dovednosti profesionálních lyžařů a snowboardistů v nejvýše položeném snowparku v Evropě.

Hintertux: Rakouský lyžařský ráj po celý rok

Pokud jste opravdovými dobrodruhy a hledáte něco náročnějšího, rakouský Hintertuxer Gletscher v tyrolském údolí Zillertal by mohl být vaší volbou. Tento ledovec je otevřen po celý rok a nabízí nádherné prostředí pro letní lyžování. Ledovec Hintertux je známý svou strmou sjezdovkou, což z něj dělá ideální destinaci pro zkušené lyžaře a snowboardisty, kteří si chtějí vyzkoušet náročný terén.

Saas Fee: Švýcarská exkluzivita mezi horami

Není žádným tajemstvím, že Švýcarsko je domovem některých z nejexkluzivnějších lyžařských středisek na světě. Saas Fee není výjimkou. Toto malebné středisko ležící v údolí Valais vás okouzlí svým šarmem. Představte si malebnou pohlednici – horskou vesničku bez automobilů, obklopenou majestátními vrcholy. V létě je tu pro vás připraven ledovec Allalin, jehož vrchol dosahuje 3500 metrů nad mořem. Připravte se na 20 kilometrů sjezdovek, které nabízejí slušnou strmost a zábavu. Prostředí je ideální zejména pro středně pokročilé a pokročilé jezdce.

Filzmoos: Rakouský poklad pod ledem

Filzmoos, malé a okouzlující středisko nacházející se v Salcbursku vám nabídne zážitky, které si budete pamatovat. Srdcem tohoto horského ráje je ledovec Dachstein, který má po většinu roku výborné sněhové podmínky. Zdejší sjezdovky, které jsou zejména pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře, nabízejí červené a černé tratě. A pokud máte rádi akrobacie, Dachstein nabízí Superpark, kde můžete trénovat své skoky a triky po celý rok. A pro zpestření můžete odpoledne strávit ve venkovním bazénu, který je součástí rekreačního centra střediska.

Ať už jste zkušení lyžaři, nebo snowboardingem teprve začínáte, letní měsíce v Evropě nabízejí mnoho možností, jak prožít dovolenou aktivně a výjimečně. Místo klasického polehávání u moře můžete objevovat nové horizonty a vyzkoušet něco, co vám dosud bylo neznámé. Tak proč nezkombinovat letní slunce se zimním adrenalinem? Vydejte se na sjezdovky a objevte kouzlo letního lyžování v Evropě!

Zdroje: hskis.com, sno.co.uk, euronews.com