Kotwického cesta z Floridy na Aljašku nebyla jen fyzickým přesunem, ale i skokem do ambiciózního projektu. Myšlenka se zrodila z jeho touhy poskytnout jedinečné ubytování na místě pro studenty jeho letecké školy. Výsledek? Směs letecké techniky a moderního bydlení, která se vymyká běžným návrhům domů.

Zdroj: Youtube

Neobvyklá cesta letounu

Nejsnazší částí plánu bylo zakoupení vyřazeného letadla. Skutečná výzva spočívala v přepravě a přeměně nebeského obra na obytný prostor. Kotwicki měl v hlavě vizi, ale neměl žádný konkrétní plán, a tak se spolu se svou přítelkyní a kamarádem pustil do náročné mise, která je důkazem jejich houževnatosti a vynalézavosti.

Náročná proměna

Proces přeměny byl náročným osmiměsíčním dobrodružstvím plným pokusů a omylů. Kotwického snaha zachovat původní prvky letadla a zároveň do něj vnést moderní komfort vyústila v domov, který je stejně funkční jako fascinující. Letadlo se nyní může pochlubit dvěma ložnicemi, koupelnou, prostornou kuchyní a původním kokpitem, který bude brzy přestavěn na letecký simulátor.

Co Kotwického dům s letadlem odlišuje, jsou jeho jedinečné prvky – bahenní místnost, terasa na grilování na jednom z křídel, kterou brzy doplní vířivka. Integrace původních součástí letadla, jako jsou nákladové dveře a vstupní dveře, dodává domu punc autenticity a šarmu.

Elegance interiéru

Interiér letadla je spojením elegance a pohodlí. Stěny z lodního dřeva, borovicové stropy a zapuštěné osvětlení vytvářejí hřejivou a příjemnou atmosféru. Důmyslné přeměny částí letadla na nábytek a dekorace, jako je konferenční stolek vyrobený z pneumatiky 747, ukazují Kotwického kreativitu.

Zajištění pohodlí v oblacích

Navzdory své netradiční povaze tento domov neslevuje z pohodlí. Je opatřen kuchyňskými spotřebiči v plné výbavě, vyhřívanými podlahami a tlakovou nádrží pro sprchování, což jeho obyvatelům zajišťuje naprosto komfortní bydlení.

Otevření dveří hostům a studentům

V létě roku 2023 otevřel jedinečný letecký dům své dveře studentům a platícím hostům. S cenami od 200 do 700 dolarů za noc se návštěvníci mohou ponořit do prostředí, v němž se snoubí letecká historie s moderním luxusem.

Povzbuzen úspěchem svého prvního leteckého domu se Kotwicki již pustil do přestavby dalších dvou letadel. Nové projekty slibují, že posunou hranice designu domů dál a budou i nadále inspirovat a ohromovat.

Zdroje: thesun.co.uk, businessinsider.com, homecrux.com