Hlavní atrakce: 50 metrů dlouhý bazén

Hlavní atrakcí areálu je 50 metrů dlouhý bazén s postupným dnem, který je ideální pro všechny věkové kategorie návštěvníků. Nejenže si v něm můžete osvěžit tělo během horkých letních dnů, ale také si užít sportovní aktivity. Sportovní vyžití tu rozhodně není na obtíž.

Zdroj: Youtube

Široká škála sportovních aktivit

Pro milovníky sportu je připravena široká škála možností. Můžete si zahrát na antukovém nebo travnatém hřišti, vyzkoušet beach volejbalové hřiště, softball na odpališti nebo se vyřádit na nafukovací horolezecké stěně. Prostě si vyberte, co vás baví nejvíce. A nezoufejte, pokud zapomenete na sportovní vybavení – všechny potřebné sportovní náčiní si můžete jednoduše zapůjčit na místě.

Oáza klidu a relaxace

Ale nejen sportovní vyžití je to, co dělá z lesní plovárny Sejfy tak výjimečné místo. Areál je obklopen nádhernou přírodou, což vytváří klidné a příjemné prostředí pro relaxaci a odpočinek. Na slunných svazích najdete dostatek míst ve stínu, kde si můžete lehnout na lehátka a odpočívat, nebo posedět na lavičkách a užívat si krásný výhled na okolní krajinu.

Ráj pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi je lesní plovárna Sejfy skutečným rájem. K dispozici je dětské hřiště, pískoviště a brouzdaliště, které jistě potěší nejmenší návštěvníky. A pro ty, kteří by si rádi prohlédli okolí na kole, jsou připraveny stojany na kola a množství krásných cyklotras.

Historie a oživení plovárny

Historie plovárny sahá až do roku 1932, kdy ji založil Josef Siegel z Mladých Buků. Od té doby se zde lidé scházeli, aby si užili osvěžující koupání v betonovém bazénu napájeném potůčkem z Rýchor. Plovárna rychle získala popularitu a stala se oblíbeným cílem návštěvníků z širokého okolí. Po druhé světové válce se tu dokonce nacházela sokolská župní žákovská osada a pionýrská osada Jitřenka.

Bohužel, po nějakou dobu plovárna chátrala, až se nakonec dostala do stavu neschopného provozu. Díky nákladné rekonstrukci bazénu, hlavních budov a pozemků se naštěstí v roce 2002 dočkala nového začátku pod názvem Retropark Sejfy. Nyní je tedy plovárna opět plně v provozu a připravena přivítat návštěvníky s rozšířenou nabídkou služeb.

Místo plné historie a zábavy

Retropark Sejfy není jen obyčejné koupaliště, ale místo plné historie, krásné přírody a skvělých možností pro sport a relaxaci. Jestliže hledáte ideální místo pro letní radovánky a odpočinek, tady ho určitě najdete. Ať už jste rodina s dětmi, skupina přátel, nebo jednotlivec, lesní plovárna Sejfy v Mladých Bukách vás jistě nadchne svým pohodlím, klidem a možnostmi pro zábavu a sport.

Zdroje: kudyznudy.cz, krkonossky.denik.cz, forbes.cz