Přírodní koupaliště v Česku zažívají v posledních letech renesanci. Pro všechny milovníky přírody a životního prostředí se staly atraktivní volbou. Představíme vám několik nejkrásnějších lesních koupališť v České republice, která stojí za návštěvu.

Osvěžující lesní plovárna – Retropark Sejfy Mladé Buky

Zdroj: Youtube

Jedno z nejkrásnějších lesních koupališť je Retropark Sejfy Mladé Buky. Toto koupaliště, které najdete jen kilometr severně od Mladých Buků, je rájem pro všechny, kteří hledají osvěžení a relaxaci. Koupaliště je obklopeno bujnými stromy, které poskytují stín a klidnou atmosféru. Hlavní atrakcí je 50metrový bazén s postupným dnem, který je ideální jak pro plavce, tak pro rodiny s dětmi.

Pro milovníky sportu je Retropark Sejfy Mladé Buky skvělým místem. V areálu je k dispozici antukové hřiště, travnaté hřiště, beachvolejbalové hřiště, odpaliště pro softball, nafukovací horolezecká stěna a pingpongové stoly. Takže zatímco někteří mohou najít klid a relaxaci v bazénu, jiní mohou využít tohoto sportovního vyžití.

Historický klenot – lesní koupaliště Kytlice

Další koupaliště, které stojí za zmínku, je lesní koupaliště Kytlice. Tento rybník, který byl upraven už v roce 1907 jako koupaliště, se nachází v lesích Lužických hor nedaleko hory Klíč. Místní a turisté ho často označují za jedno z nejkrásnějších přírodních koupališť v zemi.

Rybník Kytlice je nejen úchvatným místem pro koupání, ale také ideálním místem pro romantické plavby na lodičkách. A pokud máte štěstí, můžete potkat i vodníka Šmidrkala, který podle legendy hlídá toto koupaliště od doby, kdy ho vymyslel český spisovatel pohádek a scenárista dětských filmů Jan Ryska.

Přírodní oáza s moderními vybaveními – lesní koupaliště Velký Šenov

Za městem Velký Šenov, blízko Mikulášovic, naleznete koupaliště Velký Šenov, což je přírodní oáza se třemi propojenými nádržemi s betonovým dnem. Koupaliště se rozprostírá na ploše přibližně 1800 m² a je vybaveno 5 metrů vysokou skokanskou věží, dětskou skluzavkou a dětským brouzdalištěm. Vodní zdroj tvoří potok, který je napájen lesními prameny.

Nově zrekonstruovaný areál nabízí zděné WC, sprchy i převlékárny, vše je vybaveno kvalitním zařízením. Travnaté pláže poskytují příjemný prostor pro odpočinek a relaxaci. Pro ty, kteří by chtěli strávit celý den u vody, je k dispozici také občerstvení.

Osobitý klenot – lesní koupaliště v Liberci

Na druhé straně republiky, v srdci města Liberec, se nachází další lesní koupaliště, které je výjimečné svou historií i polohou. Areál koupaliště se nachází v Lidových sadech, kde se voda přírodně objevuje uprostřed hustého lesa. Koupání zde je zdarma, ale je na vlastní nebezpečí. V létě je to ideální místo pro osvěžení, zatímco v zimě přitahuje otužilce.

Toto koupaliště bylo postaveno v roce 1935 a po dlouhá léta bylo veřejnosti nepřístupné. Od roku 2016 však prochází postupnou obnovou a snaží se znovu navázat na svou slávu z minulosti.

Každé z těchto koupališť má svůj jedinečný charakter a nabízí pro každého něco. Ať už hledáte klid a relaxaci, nebo se chcete bavit a být aktivní, určitě zde najdete to, co hledáte. Takže pokud se rozhodujete, kam vyrazit v letních měsících, zvažte návštěvu některého z těchto lesních koupališť. Je to skvělá příležitost, jak se osvěžit a zároveň si užít krásu české přírody.

Zdroje: forbes.cz, informuji.cz, kudyznudy.cz