Kouzlo vodopádů Mutarazi

Vodopády ležící na řece Mutarazi padají ze strmých skal Nyangské vysočiny a vytvářejí dva půvabné proudy, které stékají do údolí řeky Honde. Přírodní podívaná zůstává úchvatná bez ohledu na to, kdy ji navštívíte, ale pro nejpůsobivější výhledy si naplánujte cestu mezi únorem a dubnem, kdy je řeka v plném proudu.

Zdroj: Youtube

Duchovní síla vodopádů

Vodopády Mutarazi jsou v Zimbabwe vyhlášenou turistickou atrakcí, které si váží jak návštěvníci, tak místní obyvatelé. Nesou v sobě pocit mystiky a duchovního významu, o čemž svědčí časté modlitby místních obyvatel. Jsou přesvědčeni, že vodopád má léčivou moc, což je představa hluboce zakořeněná v místním folklóru a tradici.

Vzrušující nebeská stezka a lanový skluz

V blízkosti vodopádů je vzrušující dobrodružná aktivita, která slibuje nevídaný pohled na přírodní zázrak. Skywalk (Nebeská stezka) a zipline (lanový skluz) od společnosti "Far and Wide" v Zimbabwe nabízí zážitek, při kterém se návštěvníkům rozbuší srdce. Umožní jim totiž procházet se ve vzduchu zavěšeni 762 metrů nad propastí, a přitom se dívat přímo na vodopády.

Překonání výšek na visutých mostech

Nebeská stezka, která je světovým unikátem, se skládá ze dvou visutých mostů. První z nich, dlouhý 30 metrů, vás přenese přes okraj vodopádů, zatímco druhý poskytuje panoramatický výhled na celé vodopády. Je to příležitost vzdorovat gravitaci a vychutnat si neuvěřitelnou podívanou, přičemž celý zážitek trvá asi 10 minut.

Adrenalinový zážitek na lanovém skluzu

Na ty, kteří hledají ještě napínavější setkání s vodopády, čeká „lanový skluz“. Lanovka, která je příznačně označována za nejkrásnější lanový skluz na světě, vás nechá vznášet se v oblacích nad druhým nejvyšším vodopádem v Africe. Vynese vás do odhadované výšky 500 metrů a na 400metrovém úseku dosáhnete rychlosti 50-70 kilometrů za hodinu. Dobrodružství trvající přibližně 15 minut nabídne vzrušující spojení s přírodou, pocítíte vítr ve vlasech a adrenalin v žilách.

Dobrodružství u vodopádů Mutarazi

Vodopády Mutarazi vás zvou k obdivování úchvatné krásy přírody, zatímco nebeská stezka a lanový skluz vám nabízejí jedinečnou příležitost splynout s krajinou. Pokud jste připraveni na mimořádné dobrodružství, vydejte se k vodopádům Mutarazi v Zimbabwe a nechte se unášet nad zázrakem přírody.

Zdroje: bushtracksafrica.com, thebusinesswatch.com, en.wikipedia.org