"Kolekce pro moderní nomády". Tak by se dala nazvat kolekce kufrů rakousko-francouzského designéra Marcel Sadlera. „Bankovní kolekce“ byla představená během Design weeku v Miláně v roce 2016 a vyznačuje se tradičním tvarem kufru s výraznými technickými detaily, které jsou spojeny s retro prvky, jako jsou kontrastní kožené prvky a zaoblené rohy. Tuhost hliníkové skořepiny zaručuje bezpečnost a ochranu před hrubou manipulací, zatímco každá rukojeť je pokryta koňakovou italskou kůží, která při manipulaci zaručuje měkký pocit.

Čtěte také

Marina Bay Sands

Čtěte také

Tohle jsou nejkrásnější hotelové bazény světa

Robustní dvojitá kola navržená a zkonstruovaná v Japonsku poskytují stabilitu a maximální pohodlí při cestování. „Bankovní kolekce“ je vyráběna pomocí inovativních průmyslových procesů, což má za následek mimořádně trvanlivé zavazadlo. Vybrat si můžete z různých velikostí a tvarů. Nebo - pokud jste designoví fajnšmekři a nomádi v jednom - si vyberte kufr s vestavěnými komponenty.

Jsou ale vyrobeny z nejmodernějších materiálů Zdroj: Profimedia

VARNÁ DESKA A LEDNICE

Marcel Sadler svou kolekci představoval postupně. Posledním přírůstkem se stala kuchyňská stanice. Ta je vybavena varnou deskou, deskou pro přípravu jídla, lednicí a zásuvkami s úložnými prostory pro vařečky, nože a nádobí či potraviny. Dokonce má vestavěné elektrické napájení.

Dalším designovým kouskem v sekci dva v jednom je mini přenosná kancelář s výsuvným psacím stolem, židlí a spoustou úložišť. V bezpečí tak můžete uchovat potřebné dokumenty, notebook nebo další elektroniku.

Můžete si z něj vytvořit postel Zdroj: Profimedia

Třetí položkou je postel, která má skládací dřevěný rám, spacák, polštář a postranní stanici pro doplňky a oblečení. Pokud ji nepoužíváte, můžete ji složit a odložit. Měří 38 x 230 x 86 cm a váží asi 19,5 kg.

Pokud se vám tato kolekce líbí, počítejte s vyšší cenou, než zaplatíte za obyčejný kufr. Cena se pohybuje od 4 900 eur výše.

Čtěte také

Romantický Giethoorn, Nizozemsko

Čtěte také

Nizozemská vesnička Giethoorn: Romantické Benátky severu

MARC SADLER

Narodil se v Rakousku, je ale francouzského původu. Žil a pracoval jako návrhář ve Francii, USA, Asii a Itálii. Byl jedním z prvních návrhářů v “Esthétique industrielle“ Na ENSAD (École nationale supérieure des Arts Décoratifs) v Paříži, kde přestavil svou práci o plastových materiálech.

Je také průkopníkem experimentálních materiálů a rád kombinuje různé technologie. To se stalo charakteristickým rysem jeho práce. Na začátku 70. let vytvořil první lyžařské boty vyrobené výhradně z recyklovatelného termoplastického materiálu, které následně vyrobila italská společnost CABER. V průběhu let získala jeho práce čtyřikrát ocenění Compasso d'Oro ADI (1994, 2001, 2008 a 2014) a několik dalších ocenění na mezinárodní úrovni.