Rozhledna Žalý

Rozhledna Žalý, která se tyčí na vrcholu Žalého ve výšce 1019 metrů, je svědectvím majestátnosti Krkonoš. Tato 18 metrů vysoká kamenná stavba z roku 1892 nabízí panoramatický výhled jako žádná jiná. Vystoupejte po 89 schodech na vrchol a odměnou vám bude široký výhled zahrnující Krkonoše, vzdálené siluety Ještědu a za jasného dne i vrcholky pražských věží. Je to výhled, který nejen zachycuje podstatu Čech, ale také vypráví příběh bohaté historie regionu.

Zdroj: Youtube

Ambrožova vyhlídka

Ambrožova vyhlídka, zasazená na okraji Pančavské jámy, představuje úchvatnou podívanou. Zde se v celé své kráse rozkládá pohraniční slezský hřeben od Violíku až po Sněžku. Malebnou scenérii dokresluje meandrující řeka Labe, kterou doplňují východní rozlohy Krkonoš. Žulová skalní vyhlídka pojmenovaná po známém ochránci přírody Jindřichu Ambrožovi nabízí jedinečné spojení přírodních krás a historického významu.

Vyhlídka Šeřín

Pro ty, kteří hledají samotu a přírodní krásy, je Šeřínská vyhlídka jako stvořená. Skalní vyhlídka se nachází na Bucharské stezce ve výšce 1 027 m a nabízí výhled na Zlatý vrch, Harrachovu skálu a okouzlující Špindlerův Mlýn. Za jasného počasí je vidět vzdálený Ještěd, který vytváří spojení mezi přírodou a vzdálenou městskou krajinou.

Hančova a Vrbatova mohyla

Hančova a Vrbatova mohyla na Zlatém vrchu je víc než jen vyhlídka, jde o připomínku smutného historického okamžiku, kdy zde zahynul lyžařský závodník a jeho kamarád, který se mu snažil pomoct. Návštěvníkům se zde naskýtá nádherný výhled na Labský důl a vrchol Violík. Místo nabízí spojení přírodních krás a hlubokého smyslu pro historii.

Šmídova vyhlídka

Šmídova vyhlídka, která se nachází nedaleko Medvědína, nese jméno po lesníkovi z rodu Harrachů. Místo slibuje úchvatné výhledy na Vysoké kolo, Sedmihoří a majestátní Sněžku. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí spojit klid přírody s napětím ze zimních sportů.

Vyhlídka Strážník

Rozhledna Strážník nedaleko Rokytnice nad Jizerou nabízí jedinečný výhled z výšky 778 metrů nad mořem. Můžete odtud shlížet na město Rokytnice nad Jizerou a ikonickou horu Kotel. Místo, kdysi strážní hora, nese odkaz historické obrany regionu a nabízí úchvatný výhled opředený místními pověstmi.

Krkonoše s bájným strážcem Krakonošem jsou přírodním divem, ale i mozaikou historie, kultury a dechberoucí krajiny. Každá vyhlídka vypráví jedinečný příběh. Ať už jste milovníci přírody, nadšenci do historie, nebo prostě jen hledáte krásu, Krkonoše vás lákají svým nadčasovým půvabem.

Zdroje: krkonose.eu, kudyznudy.cz, regiontourist.cz