Přírodní ráj v bývalém hnědouhelném dole

Zdroj: Youtube

Pokud hledáte ideální místo pro letní zábavu a osvěžení, nemusíte hledat dál. Koupaliště Michal u Sokolova, na místě někdejšího hnědouhelného dolu, nabízí moderní vodní areál se skvělým servisem, nádhernou písečnou pláží a průzračnou vodou. Přírodní koupaliště Michal patří mezi nejčistší vodní nádrže v celé České republice a právem si vysloužilo přezdívku "české moře".

Atraktivní aktivity pro všechny věkové skupiny

Pro rodiny s dětmi i nadšence všech věkových kategorií nabízí toto koupaliště širokou škálu zajímavých atrakcí a aktivit. Pro malé návštěvníky jsou připravena dětská brouzdaliště, skákací hrad a různá hřiště s prolézačkami a skluzavkami, která zaručí hodiny nekonečné zábavy. Pro milovníky vodních sportů tu čeká velká vodní trampolína a šlapadla, která nabídnou skvělou fyzickou aktivitu a zábavu na hladině.

Komfortní zázemí pro všechny návštěvníky

Samozřejmostí na koupališti Michal je kvalitní technické zázemí včetně moderních šaten a sprch s teplou vodou. Na pláži najdete plážové kabinky pro odpočinek a ochranu před sluncem a díky rozmístěným pitkám s pitnou vodou a sprchovým koutům si budete moci snadno doplnit tekutiny a osvěžit se.

Sportovní možnosti a adrenalinové zážitky

Pro ty, kdo preferují aktivní odpočinek, je k dispozici široká nabídka sportovních možností. Můžete si zahrát beach volejbal na jednom ze tří profesionálně upravených hřišť, nebo si vyzkoušet tenis na kurtu s umělým povrchem. Milovníci minigolfu, kuželek, ruských kuželek a stolního tenisu si rovněž přijdou na své. Pokud vás láká větší adrenalin, můžete si vyzkoušet windsurfing nebo kitesurfing a prožít jedinečný zážitek na hladině "sokolovského moře".

Obří tobogán, minuta adrenalinu

Jednou z největších atrakcí tohoto koupaliště je však obří tobogán s trojskluzavkou. S délkou 190 metrů je nejdelším venkovním tobogánem svého druhu ve střední Evropě. K tomu ještě nezapomeňte na 117 metrů dlouhou trojskluzavku, která zaručí opravdový adrenalinový zážitek.

Bezpečnost a zábava v harmonii

Koupaliště klade velký důraz na bezpečnost svých návštěvníků, a proto má ve vodě i na souši profesionální službu vodních záchranářů. Pro milovníky hudby a zábavy je zde každou sobotu odpoledne připraven koncert různých hudebních žánrů. Pokud plánujete delší pobyt u "sokolovského moře", můžete využít malého kempu s kapacitou až 40 míst pro stany, karavany a obytná auta.

Navíc, okolo celého areálu koupaliště je vybudována cyklostezka o délce cca 4 km, kterou lze využít k příjemné procházce či cyklistickému výletu s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Pro rodiče s kočárky je tato stezka také vhodná, neboť je z velké části pokryta asfaltem.

Koupaliště Michal, ráj pro všechny

Koupaliště Michal je skutečným rájem pro všechny, kdo hledají příjemné místo pro letní zábavu, Neváhejte a vydejte se na návštěvu tohoto unikátního místa. Věříme, že budete nadšeni z objevení nového oblíbeného letního místa.

Zdroje: kudyznudy.cz, sokolovsky.denik.cz, michal-sokolov.cz