Záhada uprostřed bujné zeleně

Vesnice Kodinhi ležící uprostřed bujné zeleně, vystupujících kokosových palem a obklopená klidnými stojatými vodami je domovem dvou tisíc rodin. Ale to, co z ní dělá opravdu jedinečné místo, je přítomnost nejméně 400 párů dvojčat mezi jejími obyvateli. Jejich počet je tak výjimečný, že se vesnice stala světově proslulá a drží několik Guinnessových rekordů. Ale jak to, že právě zde se dvojčata rodí v takovém počtu? Co je za tímto tajemstvím?

Zdroj: Youtube

Záhadný fenomén dvojčat v Kodinhi od roku 1949

Historie „dvojčat“ sahá až do roku 1949, kdy se narodil první pár. Zatímco průměrná míra porodů dvojčat v Indii je devět na tisíc porodů, v Kodinhi je to až 45 na tisíc narozených dětí. Tento počet je nejvyšší na světě. A co víc, v posledních letech se počet dvojčat v Kodinhi prudce zvýšil. V současné době žije ve věkové skupině nula až deset let až 79 párů dvojčat. Očekává se, že s každým dalším rokem bude tento rekord překonán.

Genetická studie

V roce 2016 navštívila Kodinhi skupina výzkumníků z různých institucí, aby se pokusila odhalit tajemství dvojčat. Vědci sbírali vzorky DNA od dvojčat ve snaze zjistit genetické faktory, které mohou přispívat k jejich narození. Nicméně, zatím se odborníci k žádnému definitivnímu vědeckému závěru ohledně příčiny neuvěřitelně vysokého výskytu dvojčat nedobrali. Stále se snaží odhalit, co stojí za tímto fenoménem, který fascinuje nejen vesničany, ale také celý svět. Genetika, prostředí či strava vesničanů jsou jen některé z faktorů, které by mohly hrát roli v tomto jedinečném jevu. Záhadě Kodinhi ale dosud na kloub nikdo nepřišel.

Kodinhi však není jediným místem na světě, kde se vyskytuje vysoký počet dvojčat. Například ve městě Igbo-Ora v Nigérii se také narodilo neuvěřitelné množství dvojčat. Zde se vědci domnívají, že k tomuto jevu přispěly stravovací preference žen. Jak je tomu ale v Kodinhi, nikdo netuší.

Připomínka neodhalených tajemství naší planety

Tajemství dvojčat v Kodinhi nedává vědcům spát. Existuje snad nějaké tajemství vesnice v její minulosti, co ji činí tak výjimečnou? Ačkoliv neexistují konečné odpovědi, svět zůstává fascinován tímto místem, které se stalo domovem tolika dvojčat. Doufejme, že jednoho dne objasnění přijde, možná díky vědeckému průlomu, novým objevům v genetice nebo nečekaným historickým záznamům, které nám pomohou pochopit, proč právě zde se rodí tolik párů dvojčat. Zatím ale nezbývá než se spokojit s tím, že zkrátka existují neodhalené záhady, které nás nutí hledat pravdu.

Zdroje: www.cntraveller.in, swati-suman.medium.com, curlytales.com