Útočiště pozitivní energie

Na západě České republiky, uprostřed Plzeňského kraje, se rozprostírá místo, které by vás mohlo zaujmout a dodat energii. Řeč je o Knižské skále, která je doslova útočištěm pozitivní energie. Ze země tu prý vyvěrá 400krát silněji než kdekoliv jinde.

Středobod energické aktivity

Knižská skála se nachází asi kilometr a půl od centra obce Řenče a je oblíbeným cílem pro každého, kdo hledá klid a obnovu síly. Bez ohledu na to, zda věříte na ezoterické energie, nebo si jen chcete užít pěknou procházku v přírodě, tento kus české země nabízí úchvatný výhled a neopakovatelnou atmosféru.

Knižská skála stojí ve výšce 565 metrů nad mořem a je tvořena dvěma skalnatými uskupeními. Hlavní skalka, plná záhadných proláklin, je podle záznamů Pavla Kozáka v jeho knize "Tajemná místa Plzeňska" známá svým silným magnetickým polem. Právě zde se koncentruje většina energetické aktivity.

Zdroj: Youtube

Odkud pochází název "Knižská"?

Zajímavé je, že název "Knižská" nepochází od kněží, jak by se na první pohled mohlo zdát. Skála je pojmenována po malé vesnici Knihy, dříve známé jako Knije, která leží v jejím katastrálním území. Historie názvu je zahalena závojem neznámých okolností, které však přidávají na poutavosti tohoto místa.

V tichém koutu Knižské skály

Knižská skála je jedinečná i v jiných ohledech. Návštěvník má pocit, že vstoupil do tichého koutu, kde čas ztrácí svůj smysl. Každý si zde může v klidu nalézt vlastní místo silné energie, protože místo nejvyšší koncentrace není nikde značeno. Někteří návštěvníci to považují za další způsob, jak obohatit svůj výlet – ponořit se do dobrodružství hledání energeticky nejsilnějšího místa.

Piknik s nádherným výhledem

Na větší ze dvou skal se nachází ohniště, které je ideální pro piknik. Přinesete-li si něco k občerstvení, můžete si na tomto místě odpočinout, zatímco si vychutnáváte úchvatný panoramatický výhled.

Knižská skála nabízí jedinečný zážitek pro ty, kteří hledají klid a chtějí dobít energii. Její tajemná atmosféra a okouzlující krajina ji činí jednou z nezapomenutelných destinací naší domoviny. Výlet sem vám udělá dobře jak po fyzické, tak po duchovní stránce.

Zdroje: vyslapy.cz, www.kudyznudy.cz, region.rozhlas.cz