Stejně jako jiné kmeny v Arunáčalpradéši i Apatani praktikují náboženství zvané Donyi-Polo, uctívající slunce a měsíc. Každý dům má totem, který ctí duchy, a šamani pravidelně pro štěstí praktikují oběti zvířat.

Kmen vyniká svou pestrou kulturou s různými festivaly. mezi dva nejznámější patří Dree a Myoko. Zatímco při zemědělském festivalu Dree probíhají modlitby za dobrou sklizeň a prosperitu celého lidstva, festival Myoko oslavuje přátelství.

Zdroj: Profimedia.cz

PRACUJÍ BEZ POMOCI ZVÍŘAT NEBO STROJŮ

Apatani jsou také známi svými znalostmi zemědělství. Jejich rýžová pole, která jsou zavlažována systémem kanálů a potrubí, produkují dvojné množství. Terasovitá rýžová pole jsou také umístěna podél stran údolí. Terasy byly vykopány ručně, bez pomoci zvířat nebo strojů.

Pole kmene Apatani se zavlažovacím kanálem Zdroj: Shutterstock

ČÍM KRÁSNĚJĚÍ TÍM VĚTŠÍ ZÁTKA

Starší ženy kmene jsou pravděpodobně nejzajímavějšími a nejznámějšími členy kmene. Říká se, že byly považovány za nejkrásnější ženy Arunáčalpradéš, a že je přišli ukrást muži ze sousedních kmenů.

Aby byly ženy chráněny před těmito muži z vnější strany kmene, byly jejich obličeje pokryty tetováním a nosní zátky byly vloženy do nosních dírek. Rituál se prováděl od roku 1970. Tehdy vůdce kmene rozhodl, že čím krásnější žena, tím větší nosní zátky musí mít. Tetování na obličej i proměna nosu čekala dívku v době její první menstruace. Od té chvíle je kmenem považována za dospělou. Stejně jako zátky je i tetování černé. Linie vede svisle dolů od horní části čela až k bradě. Muži kmene věřili, že lupiči bude stačit jediný pohled na ženu, aby věděl, že ji má nechat být.

Zdroj: Profimedia.cz

Doba se změnila a nikdo je už nepřepadá a neunáší. Údolí Ziro se rozhodlo, že toto zohavených zakáže. Dnes tu najdete jen staré dámy a ty mladší se už zdobí podle nejnovějších indických módních trendů.