Záhada ohledně data narození

První záhada, která obklopuje Kim Čong-una, je jeho datum narození. Zatímco oficiální severokorejské dokumenty uvádějí jako jeho rok narození leden 1984, některé spekulace předpokládají, že se mohl narodit již v roce 1983. Otázka, jaký je skutečný věk politického vůdce, dodává další vrstvu mystiky k jeho již tak záhadnému image.

Pchjongjangský sex symbol

Zdroj: Youtube

V roce 2012 přišel nečekaný titul od satirického časopisu The Onion, který Kim Čong-una vyhlásil za "nejvíce sexy žijícího muže". Tento robustní muž s okrouhlým obličejem se stal, alespoň ve světě satiry, srdcovým králem, jehož vizáž vyvolává jak otázky, tak zvědavost mezi pozorovateli z celého světa.

Záhadné vládnoucí obočí

Neobvyklé a bizarně proměnlivé obočí Kim Čong-una je předmětem mnoha diskusí a spekulací. Jeho obočí podléhá patrným změnám, přičemž někteří uvažují, zda jde o kosmetický zákrok, či symbolický akt. Je možné, že za těmito proměnami stojí nějaký hlubší význam. Nebo je to jen náhodný výstřelek?

Nezvyklé hygienické návyky

Co se týče osobní hygieny, zdá se, že Kim nepřikládá velký význam pravidelnému koupání, což může být tradice zděděná po jeho otci. Nekonvenční hygienická praxe otevírá dialog o jedinečném životním stylu a návycích v nejizolovanějším státě planety.

Švýcarský sýr: Láska na první ochutnání

Během studií ve Švýcarsku si Kim pochutnával na místním švýcarském sýru, který, jak se zdá, si oblíbil natolik, že se od té doby stal nedílnou součástí jeho stravy. Láskyplný vztah ke švýcarskému sýru také vyvolává otázky ohledně jeho jídelníčku a obecného vztahu k potravinám.

Účesy jako odraz vůdcovy vůle

Vládne někde nějaký větší zájem o vlasy než v Severní Koreji? Kim Čong-unova osobní preference, známá jako "ambiciózní" účes, se stala vzorem pro muže po celé zemi. Tyto striktní normy nejen odhalují úroveň Kimovy kontroly nad životy občanů, ale také ukazují, jak moc záleží na veřejném obrazu.

Posedlost dědečkem

Nejedná se jen o vlasy. Kimova touha vypadat jako jeho dědeček, zakladatel země Kim Ir-sen, měla takový dopad, že se obrátil na plastickou chirurgii. Jaký hluboký význam má jeho snaha napodobit vizuální identitu svého předchůdce?

Vůdcův úsměv

Většinu času, kdy je Kim Čong-un na veřejnosti viděn, se usmívá. Je tento výraz upřímný, nebo skrývá větší strategii? Jeho neustálý úsměv může odhalit mnoho o jeho stylu vedení a interakci s občany.

Severní Korea zůstává jedním z nejizolovanějších a nejkontroverznějších států světa, a uprostřed této izolace stojí Kim Čong-un, postava obestřená mystériem a tajemstvím. Ačkoli jeho chování, zájmy a estetické volby mohou překvapovat či zaujmout, neměli bychom zapomínat, že za enigmatickým vůdcem stojí režim, který ovládá a potlačuje miliony lidí, omezuje jejich svobody a ovlivňuje geopolitickou rovnováhu.

Zdroje: factscrush.com, trtworld.com, indiatimes.com