Lyžařský areál Monínec se pyšní titulem největšího a nejmodernějšího lyžařského střediska v regionu. Díky vynikajícím přírodním podmínkám je rájem pro milovníky sněhových sportů. Ať už jste lyžař nebo snowboardista, každý si zde najde něco pro sebe.

Zdroj: Youtube

Středisko nabízí několik sjezdovek pro různé úrovně dovedností, ale hlavní hvězdou je 1,2 km dlouhá hlavní červená sjezdovka, na kterou vede pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ještě výjimečnější je na této sjezdovce možnost večerního lyžování, což je jedinečný zážitek, kvůli kterému se sem návštěvníci rádi vracejí.

Zábava pro všechny

Lyžařské středisko Monínec není určeno jen pro zkušené lyžaře, je to také místo vhodné pro rodiny s dětmi. Nabízí lyžařskou školu pro děti doplněnou o speciální hřiště pro výuku lyžování dětí. A pro ty nejmenší lyžaře je tu 90 metrů dlouhý pojízdný koberec - nejdelší v České republice – zajišťující jejich bezpečnost a pohodlí.

Sníh za každého počasí

To, co Monínec skutečně odlišuje, je jeho snaha o zajištění stálého sněhu. Středisko se pyšní nejmodernější zasněžovací technologií, která je schopna vyrábět sníh i při teplotách nad bodem mrazu. Díky tomu si můžete užívat své oblíbené zimní aktivity po celou sezónu bez ohledu na výkyvy nálad matky přírody.

Pohodlí a vybavení

Lyžařské středisko Monínec se postará o všechny vaše potřeby. Pro návštěvníky je k dispozici bezplatné parkoviště, takže můžete snadno nechat auto pod svahem a vyrazit na sjezdovku. Středisko nabízí také půjčovnu lyžařského vybavení a špičkové lyžařské služby, které vám zajistí vše potřebné pro fantastický den na horách.

Řada zimních atrakcí

Monínec není jen o sjezdovém lyžování. Středisko nabízí celou řadu zimních atrakcí včetně snowtubingu, sáňkování a bobování, což zaručuje zábavu pro celou rodinu. Pokud dáváte přednost běžeckému lyžování, v okolí Monínce se nacházejí dobře udržované tratě v délce přibližně 54 kilometrů.

Zjednodušte si návštěvu s e-skipassem

Aby byla vaše návštěva ještě pohodlnější, nabízí Monínec systém e-skipass. Přeskočte fronty u pokladen a zakupte si skipas on-line, což vám umožní vyrazit rovnou na sjezdovky a maximálně využít čas strávený na horách.

Pokud jste tedy v Praze a toužíte po nezapomenutelném zimním dobrodružství, vydejte se do lyžařského střediska Monínec. Se svými nedotčenými sjezdovkami, moderním vybavením a kouzlem večerního lyžování je to skrytý klenot, který rád přivítá každého milovníka zimních sportů.

Zdroje: skiarealy-sjezdovky.cz, strednicechy.cz, hory.cz