Skiareál Lipno, který se nachází v nadmořské výšce od 709 do 900 metrů, se může pochlubit 13 bezpečnými a dobře upravenými sjezdovkami o celkové délce 11,8 kilometru. Zimní říše divů je nejen největší na Šumavě, ale je navržena s ohledem na rodiny a začátečníky.

Zdroj: Youtube

Díky třem čtyřsedačkovým lanovkám, které zajišťují pohodlnou přepravu, se můžete soustředit na sjíždění sjezdovek bez potíží s dlouhými frontami. Navíc jsou zde dvě dětská výuková hřiště vybavená čtyřmi pohyblivými koberci a zábavným pohádkovým slalomem, takže je to ideální místo, kde se děti mohou učit lyžovat.

Učení jako zábava

Skiareál Lipno nenabízí jen sjezdovky, ale poskytuje kompletní zážitek pro všechny úrovně. V lyžařské škole Skischool Lipno pracují zkušení instruktoři, kteří se věnují jak začátečníkům, tak pokročilým lyžařům, ať už na lyžích, nebo na snowboardu. Děti se budou skvěle učit lyžovat pod dohledem zkušených mentorů a ve společnosti maskota střediska, lišáka Foxe. Například večerní bobování s lišákem Foxem je mezi dětmi obzvlášť oblíbené.

Pro ty, kteří hledají trochu více vzrušení, nabízí středisko skicrossové tratě a snowpark, který vám rozbuší srdce. A pokud jste noční sovy, Jezerní sjezdovka, nejdelší sjezdovka ve středisku, je pro večerní lyžování krásně osvětlená.

Vše na dosah ruky

Ve Skiareálu Lipno mysleli na všechno, aby vaše návštěva byla co nejpohodlnější. Bezplatné parkování je k dispozici přímo u nástupní stanice lanovky Lipno Express. Dále můžete využít půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školu Skischool Lipno a servis lyží a snowboardů. K dispozici je také prodejna, kde si můžete zakoupit veškeré potřebné vybavení.

Čekají vás nové zážitky

V letošní sezóně Skiareál Lipno představuje prodlouženou skicrossovou trať, která nyní měří úctyhodných 1250 metrů. Hit loňského roku slibuje ještě více vzrušení a adrenalinové akce pro milovníky vzrušení.

Běžkování i bruslení

Pro milovníky běžeckého lyžování nabízí Lipno 40 kilometrů upravovaných tratí vinoucích se úchvatnou šumavskou přírodou. A když rtuť teploměru klesne, můžete vyměnit lyže za brusle a klouzat se po jedinečném přírodním kluzišti na Lipenském jezeře, které měří úctyhodných 11 kilometrů. Středisko nabízí i půjčovnu bruslí, která vaše ledové dobrodružství doplní.

Elektronický Skip

Aby byla vaše návštěva ještě pohodlnější, Skiareál Lipno nyní nabízí možnost zakoupit si skipasy on-line pomocí systému Electronic Skip. Už žádné čekání v dlouhých frontách u pokladen – stačí si při první návštěvě zakoupit skipas s unikátním číslem a v případě potřeby jej snadno doplnit on-line.

Objevujte i mimo sjezdovky

Skiareál Lipno není jen o lyžování. Je to brána do světa dobrodružství. Po vzrušujícím dni na sjezdovkách si můžete vychutnat občerstvení na sjezdovce nebo pod ní. Středisko nabízí ZDARMA skibus, který vás dopraví k ubytovacím zařízením a dalším atrakcím v okolí, jako je vodní ráj Aquaworld Lipno, Hopsarium Lipno, squash, bowling a okouzlující promenáda plná restaurací. S kartou Lipnocard máte na všech zážitcích v Lipně nad Vltavou a nejen tam výraznou slevu, včetně legendární Stezky korunami stromů.

Pokud tedy hledáte ideální destinaci, kde začít svou lyžařskou cestu nebo si užít nezapomenutelnou rodinnou zimní dovolenou, Skiareál Lipno v Jihočeském kraji by měl být na prvním místě vašeho seznamu. Díky svému pětihvězdičkovému zázemí, rozsáhlým sjezdovkám a množství aktivit na sněhu i mimo něj je tou nejlepší destinací pro začátečníky i zkušené lyžaře.

Zdroje: ceskehory.cz, kudyznudy.cz, skiarealy-sjezdovky.cz