Spojení s Neklidem rozšířilo již tak impozantní nabídku Klínovce o dalších 10 kilometrů sjezdovek, novou lanovku, pět vleků a snowpark. Nyní se středisko může pochlubit celkem 31,5 kilometry sjezdovek, které jsou určeny pro všechny úrovně dovedností. Pro ty, kteří hledají ještě více, je k dispozici 1,5denní skipas, který jim zpřístupní InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec nabízející celkem 47 kilometrů sjezdovek, které jsou plynule propojeny pravidelným bezplatným skibusem.

Zdroj: Youtube

V rámci neustálé snahy o zlepšování lyžařských zážitků představil Klínovec významná vylepšení. Oblíbená modrá sjezdovka Ladies byla zdvojnásobena na délku a místy rozšířena na šířku 40 metrů, což nabízí prostornější a příjemnější lyžování. Rozšíření se dočkala také červená sjezdovka Pařezovka, která zpestřila nabídku sjezdovek ve středisku.

Nejmodernější zasněžování

O tom, že Klínovec dbá na optimální lyžařské podmínky, svědčí i modernizovaný systém umělého zasněžování. Středisko je nyní vybaveno novými sněžnými děly, která dokáží vyrábět sníh už při teplotách -1,8 °C. Díky tomuto systému je vždy připraveno 18 kilometrů sjezdovek, které obsluhují čtyři lanovky, pět vleků a tři lyžařské pásy v dětských parcích. Nové vleky s výraznými oranžovými bublinami poskytují vynikající komfort na cestě za lyžařskými dobrodružstvími.

Mezi nedávné novinky střediska patří rozšíření sjezdovky Přemostěná, které zlepšilo spojení s lanovkou Suzuki. Na milovníky freestylového lyžování čeká Funpark s rozmanitými překážkami a skoky. Milovníci freeridu mohou prozkoumat dva kilometry sjezdovek na přírodním sněhu, které poskytují vzrušující zážitky mimo sjezdovky.

Pohodlí a komfort

Klínovec zajišťuje bezproblémové lyžování díky půjčovnám vybavení, certifikovaným lyžařským instruktorům a pohodlnému nákupu skipasů on-line. V rámci après-ski si návštěvníci mohou dopřát různé možnosti stravování od útulných lyžařských barů až po rychlé občerstvení.

Stopa pro každého nadšence

Kromě sjezdového lyžování středisko udržuje 50 kilometrů běžeckých tratí včetně oblíbené trasy do Horní Halže. Klínovec s 2 500 bezplatnými parkovacími místy vítá všechny návštěvníky svého zimního ráje.

Jako součást meziregionálního lyžařského střediska Fichtelberg - Klínovec nabízí středisko celkem 34 kilometrů sjezdovek, na které jezdí bezplatný skibus. Přeshraniční spolupráce regionu s lyžařským areálem Fichtelberg v Německu dokládá postavení Klínovce jako přední lyžařské destinace ve střední Evropě.

Lyžařský areál Klínovec představuje se svou rozsáhlou nabídkou sjezdovek, moderním vybavením a malebným prostředím Krušných hor lyžařský ráj pro začátečníky i zkušené lyžaře. Jeho neustálé vylepšování a rozšiřování z něj dělá destinaci, kterou musí navštívit každý, kdo hledá prvotřídní zážitky ze zimních sportů.

Zdroje: kudyznudy.cz, skiarealy-sjezdovky.cz, cs.wikipedia.org