Tanvaldský Špičák

Zdroj: Youtube

V jádru Jizerských hor leží Tanvaldský Špičák, největší lyžařské středisko v regionu. Středisko je díky svým kvalitním sjezdovkám nejen oblíbeným místním lyžařským areálem, ale i dějištěm evropských závodních klání. Sjezdovky o délce 6 km jsou určeny pro všechny úrovně dovedností a zajišťují vzrušující zážitek pro každého lyžaře. Středisko je vybaveno moderní čtyřsedačkovou lanovkou a bezdotykovým odbavovacím systémem, což zvyšuje komfort a pohodlí lyžařů.

Lyžařský ráj pro rodiny s dětmi

Tanvaldský Špičák je rájem pro rodiny s dětmi. Díky vyhrazeným prostorám pro malé lyžaře, jako je uzavřený areál s pohyblivým kobercem a dětský vlek, zajišťuje bezpečný a příjemný zážitek pro nejmenší. Ve středisku se nachází také pásový dopravník SunKid a dětské hřiště, což z něj činí ideální místo pro rodinnou zábavu.

Majestátní Kostelní sjezdovka

I když Skiaréna nabízí řadu vzrušujících sjezdovek, klenotem je bezesporu Kostelní sjezdovka. Táhne se přes 1 150 metrů s převýšením přibližně 220 metrů a šířkou 45 metrů a slibuje vzrušující jízdu. Sjezdovka navíc chytře propojuje tratě Špičák I a Špičák II, takže je dostupná pro lyžaře všech úrovní. Její název vzdává hold úchvatnému výhledu na dva místní kostely.

Zážitek z večerního lyžování

Pro ty, kteří si libují v lyžování pod hvězdnou oblohou, nabízí lyžařský vlek Zalomený – Tanvaldský Špičák II vzrušující zážitek z nočního lyžování. Při sjíždění sjezdovek pod třpytivou noční oblohou si vytvoříte vzpomínky, které vám zůstanou na celý život.

Díky odbavovacímu systému v Bedřichově poskytuje Skiaréna bezproblémové propojení s dalšími lyžařskými středisky v Jizerských horách, jako jsou Severák a Bedřichov. Jednotný systém skipasů nejen zjednodušuje lyžování, ale také umožňuje přístup na širší spektrum sjezdovek a tratí.

Jizerská magistrála: Běžkařský sen

Nesmíme samozřejmě zapomenout na milovníky běžeckého lyžování. Skiaréna je přímo napojena na běžecké tratě Jizerské magistrály. Šestikilometrová upravovaná trasa ze Sedla pod Špičákem na Knajpu zajišťuje běžkařům plynulou a příjemnou jízdu.

Takže i když si sníh dává na čas, nenechte si zkazit náladu a s prvními vločkami se vydejte poznávat krásy Jizerských hor. Začněte plánovat svůj výlet ještě dnes a připravte se na vytvoření vzpomínek, které vám zůstanou na celý život. Zima se blíží a hory volají!

Zdroje: kudyznudy.cz, ceske-sjezdovky.cz, region-jizerskehory.cz